Novinářům to řekla místostarostka Alena Ženíšková (ANO).
„Potřebujeme minimálně pět lékařů na to, aby byl zajištěn plný provoz,“ uvedla Ženíšková. Prostory jsou podle ní připraveny a zdravotnický personál je také zajištěn. Zbývá ještě záchytnou stanici zaregistrovat jako zdravotnické zařízení. Místostarostka předpokládá, že registrace bude nejpozději do měsíce hotova.
Záchytná stanice v Příbrami v minulosti sídlila v nevyhovujících prostorách, nyní bude v areálu oblastní nemocnice. Její zprovoznění se ale stále odkládalo. Ženíšková se kvůli chybějícím lékařům obrátila se žádostí o pomoc na příbramskou nemocnici a se zástupcem ředitele Tomášem Hadžegou si vyjasňovali podmínky finančního ohodnocení i počty lékařů. Prostřednictvím poptávky v krajské nemocnici se podařilo získat dvě lékařky, třetí se přihlásila přímo na městské centrum sociálních a zdravotních služeb.
Příbramská protialkoholní stanice bude žádat kraj o dotaci 1,5 milionu korun na provoz. Celkové roční náklady na provoz jsou odhadovány na čtyři miliony korun. Provozní doba je plánována od 19:00 do 07:00, případně od 20:00 do 08:00, konečné rozhodnutí padne po dohodě s lékaři. Kapacita je deset lůžek, přičemž jsou oddělené místnosti pro ženy a pro muže. Kromě lékařů, kteří budou zaměstnáni na dohodu o pracovní činnosti, budou na stanici sloužit zdravotní sestry a sanitáři. Mimo provozní dobu bude fungovat pohotovostní služba s lékařem, sanitářem i zdravotníkem na telefonu.
Ve středních Čechách jsou protialkoholní stanice ještě v Kolíně a Mladé Boleslavi. Kraj jim každoročně přispívá na provoz, další peníze přidávají obce v okolí. Přesto musejí radnice provoz záchytek výrazně dotovat.