Spolu s Nečasem žalobu podali bývalý hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš (tehdy ODS) nebo předseda Okresního sdružení České lékařské komory Zlín Jaromír Bernátek a Jiří Procházka. Šlo o druhou, téměř totožnou žalobu. První soud zamítl už v březnu.
"Potíže od těchto zhrzených politiků jsem očekával. Ale budu požadovat omluvu po ministerstvu vnitra, které rozhodnutí o nové nemocnici také napadalo, ačkoliv vědělo o rozhodnutí Ústavního soudu, že takový způsob rozhodnutí zastupitelstva byl v souladu se zákonem. Teď soud jasně ukázal, že ministerstvo nemělo pravdu," uvedl Čunek. Podle Nečase krajský soud o hlasování uvedl, že bylo eticky nesprávné, ale podle zákona.
Autoři návrhu adresovaného krajskému soudu uvedli, že nikdy od počátku existence krajů v roce 2000, kdy bylo zvoleno první zastupitelstvo Zlínského kraje, se nestalo, že by tak zásadní otázka byla prosazena "pokoutně" bez možnosti občanů vyjádřit se na zastupitelstvu kraje. "Je velmi špatné, aby se takové věci stávaly. Proto je na místě, aby o takto principiální záležitosti rozhodla nezávislá soudní autorita," napsali.
Zatímco Čunek uvedl, že rozhodnutí soudu je pravomocné, podle Nečase tomu tak není. "Je tam možný opravný prostředek. Jakmile dostaneme písemné rozhodnutí, do 14 dnů je možné se odvolat. Rozhodneme se po poradě s právníky," řekl Nečas.
Krajští zastupitelé stavbu nemocnice ve Zlíně poprvé schválili v prosinci. Hejtman Čunek, který stavbu nemocnice prosazuje, tehdy bod nečekaně navrhl na konci programu zasedání zastupitelstva. Ministerstvo vnitra později vyzvalo kraj, aby krajské zastupitelstvo znovu věc projednalo kvůli možnému porušení zákona o krajích. Podruhé proto zastupitelé o záměru, který podle hejtmana přijde na osm miliard korun, hlasovali letos v květnu. Návrh znovu těsnou většinou hlasů schválili.