Vnější a vnitřní obal léků je v bulharštině, příbalový leták je v bulharském a rumunském jazyce. Na svém webu to 25.1. 2017 oznámil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).
V zachycených padělaných baleních přípravku Viread 245 mg bylo 30 tablet, měla označení šarže SPMGD a použitelnost do ledna 2020. Podle výrobce, společnosti Gilead Sciences International, byla tato šarže určena také pro český trh s obalem a příbalovou informací v češtině a slovenštině.
Televize Prima uvedla, že 56 podezřelých balení léku Viread zachytila jedna z firem v Česku, která má povolení léky opatřovat českým obalem. Pro kontrolu jedno z balení poslala výrobci, který potvrdil, že se jedná o padělek, řekla televizi mluvčí SÚKL Lucie Přinesdomová. „Dodávka je v tuto chvíli umístěna v karanténě a tyto léčivé přípravky budou zlikvidovány,“ doplnila mluvčí.
Lékový ústav vyzval provozovatele lékáren a zdravotnických zařízení, aby ho informovali, pokud by se jejich pracovníci s lékem ze šarže SPMGD setkali. „Doposud nebyl v lékárně v České republice zachycen žádný padělek jakéhokoli léku. Z dostupných informací usuzujeme, že se tento padělek do lékáren nedostal,“ řekla Primě mluvčí České lékárnické komory Michaela Bažantová.