Například bývalý ředitel hradecké nemocnice a současný ministr Leoš Heger tvrdil, že matky mají více možností jak zaopatřit nechtěné dítě, než je uložit do babyboxu. „Investice a nezbytná péče o babybox se proto nejeví jako opodstatněné a ušetřené peníze lze využít i ve prospěch dětí podstatně líp,“ uvedl již dříve Heger.
Hess uvedl, že otevření babyboxu v Hradci Králové po čtyřech letech snahy považuje za satisfakci. Po neúspěšných jednáních s hradeckou fakultní nemocnicí se Hess obrátil na kraj, který mu doporučil středisko záchranářů. Ředitel královéhradeckých záchranářů Jiří Mašek řekl, že záchranáři dítě po zajištění předají do péče lékařů hradecké fakultní nemocnice. „Je to trochu o logistice, v naší budově je 24 hodin denně v provozu operační středisko, na kterém slouží kvalifikovaní záchranáři, kteří jsou schopní dítě obstarat, proto mi to umístění přijde logické,“ řekl Mašek.
Z krajských měst chybí schránka pro odložení nechtěných novorozenců v Karlových Varech a v Českých Budějovicích. Ve Varech se podle Hesse ale podařilo umístění babyboxu dohodnout. Celkem je v Česku 46 babyboxů. První byl otevřen 1. června 2005 v GynCentru v Praze 9 - Hloubětíně, za šest let své existence zařízení pomohla vstoupit do života 57 dětem. Například hloubětínským zařízením prošlo již 17 dětí. V Královéhradeckém kraji fungují babyboxy kromě Hradce Králové také v Trutnově a v Náchodě.