Zákon, který dostal název Photoshop, také požaduje, aby každá z agentur přiznala, pokud fotografie digitálně upravuje tak, aby modelky na nich vypadaly štíhlejší,
Norma je důsledná a do zákazu zahrnuje i reklamu pořízenou v cizině. O tom, zda je osoba na ní přehnaně štíhlá, se rozhoduje s pomocí indexu tělesné hmotnosti BMI. Ten se vypočítá vydělením váhy v kilogramech druhou mocninou výšky v metrech. V Izraeli se na reklamách nebudou smět objevit modelky s BMI pod 18,5 bodu nebo osoby, které vypadají, že takovou hodnotu BMI mají.
Při projednávání zákona byly předloženy údaje, z nichž vyplývá, že v Izraeli je každoročně diagnostikováno 1500 mladých lidí s poruchou příjmu potravy. Glorifikace extrémně hubených modelek je jedním z rizikových faktorů.
Majitelé modelingových agentur proti zákonu protestovali. Poškozuje prý jejich klientky, které jsou štíhlé přirozeným způsobem a žádnou poruchou netrpí. „Zákon se opírá o indexy, které nejsou vhodné pro každého. Znám naprosto zdravé dívky, které budou kvůli tomuto zákonu diskvalifikovány,“ prohlásil Eli Edri z agentury Robereto Models.
Osmnáctiletá Alisa Gurariová předváděla modely pro domy Max Mara a Valentino a byla fotografována pro několik reklamních kampaní. Je velmi štíhlá a právě ona se na reklamách podle zákona objevovat už nebude moci. Domnívá se, že je chyba, že zákon stanovuje omezení bez rozlišování zdravých modelek od těch, které jsou štíhlé za cenu hladovění.
„Měřím 1,8 metru a vážím 55 kilogramů, a to je zcela pod stanovený limit BMI. Když jsem byla mladší a předtím, než jsme se stala modelkou, jsem se snažila přibrat, ale nedokázala jsme to. Přijdu o práci svých snů, i když štíhlost je u mne daná geneticky,“ prohlásila Gurariová.