První lidé a firmy byli obviněni koncem června po zásahu policie ve zmíněných nemocnicích a na dalších místech. Nejnovější obvinění padla koncem října. "Bylo rozšířeno trestní stíhání u jedné osoby o skutek kvalifikovaný jako zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě podle dílem dokonaného, dílem nedokonaného ve stadiu pokusu v souvislosti se zadávacím řízením na dodávku služeb pro Nemocnici Na Bulovce. Nově bylo tímto usnesením zahájeno trestní stíhání jedné fyzické a dvou právnických osob," sdělil ČRo dozorující státní zástupce Zdeněk Matula.
Jeden z Horáčkových obhájců Jiří Teryngel řekl, že se nová obvinění týkají zakázky, kterou získala První chráněná dílna v roce 2016. "Jde o vjezdový systém. Více se k tomu nevyjádřím, nemám svolení," uvedl. Smlouvu na vybudování automatického vjezdového systému podepsala za Nemocnici Na Bulovce její tehdejší ředitelka Andrea Vrbovská, která byla v kauze zakázek také už dříve obviněna.
Horáček a jeho firma hráli v případu podle dosavadních informací médií hlavní roli. První chráněná dílna získala od Nemocnice Na Bulovce mimo jiné také třeba zakázky na ostrahu objektů, obnovu sanitních vozidel, dodávky přístrojového vybavení či nákup tonerů do kopírek a tiskáren. Horáček podle vyšetřovatelů ovlivňoval přidělování zakázek, za což žádal úplatky.
Podle výsledků auditu ministerstva zdravotnictví zveřejněných v říjnu zadala Nemocnice Na Bulovce v letech 2016 a 2017 bez výběrového řízení zakázky na léky a ortopedické implantáty za více než 800 milionů korun. Podle kontrolorů zakázky získával cíleně jediný uchazeč, a to První chráněná dílna. Ministerstvo kvůli tomu podalo trestní oznámení. Nové vedení nemocnice reviduje neuzavřené smlouvy a v září přerušilo tendr na úklid za 150 milionů.