"Pro mne to byl zajímavý výlet do historie olomouckého zubního lékařství. V roce 1949 olomoucká stomatologie ve fakultní nemocnici neměla nic víc než dřevěnou budovu, pět pracovníků včetně uklízečky a žádného studenta. Po 70 letech máme dvě specializované kliniky s desítkami zaměstnanců, s tisícovkami vyškolených stomatologů a s neuvěřitelným vybavením," řekl novinářům vedoucí historického ústavu muzea Filip Hradil. Pokrok je tak podle něj patrný nejen v technologiích, ale i v otázce personální či ve vybavení.
Exponáty na výstavu zapůjčili soukromí sběratelé či olomoucké kliniky, pocházejí také ze sbírek muzea. Autoři výstavy je hledali také po půdách zubních lékařů a část získali také ze Stomatologického muzea 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. "Výstava představuje současnou podobu stomatologie ve všech jejích základních oborech a seznamuje návštěvníky s vývojem některých lékařských metod a zákroků, které si tento úzce specializovaný obor v průběhu doby osvojil," uvedl zubní lékař Ladislav Korotvička, který uspořádání výstavy inicioval.
Vlastivědné muzeum v Olomouci nepořádá výstavu se stomatologickou tematikou poprvé, ale navazuje na starší tradice. V roce 1958 se v muzeu uskutečnila dokumentační výstava O výsledcích ortodontické péče, kterou uspořádal tehdejší přednosta zubní kliniky Josef Šimek. V roce 1986 se zde uskutečnila výstava Vysoké školy pro vědu a praxi, na níž se prezentovala také řada nově vyvinutých přístrojů pro zubní praxi.
Současná výstava s názvem Historie a současnost zubního lékařství aneb Víme, jak na zubní kaz se koná při příležitosti jubilejního 10. ročníku mezinárodní konference zubních lékařů, dentálních hygienistek, sester a studentů zubního lékařství v Olomouci.