Volumetrická dieta

12. 1. 2018 11:42
přidejte názor
Autor: Redakce

Volumetrická dieta spadá mezi krátkodobé diety. Populární je hlavně mezi hollywoodskými hvězdami a celebritami.Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 5 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Volumetrická dieta je moderní dieta oblíbená hlavně u hollywoodských hvězd a jiných celebrit. Tato krátkodobá dieta vede k rychlému a snadnému úbytku nadbytečných kilogramů. Její základní princip tkví v energetické denzitě, která souvisí s energetickou hustotou jídla.

V rámci této diety by měl být žaludek zasycen, ale přitom by se do těla nemělo dostat příliš mnoho energie. Volumetrická dieta se tedy zaměřuje zejména na potraviny, které jsou charakteristické vysokým obsahem vody – zelenina, ovoce a bílé maso.

Volumetrickou dietu řadíme mezi krátkodobé diety. Odborníci nedoporučují její dlouhodobé dodržování. Sice přijímáte jídlo bohaté na vitamíny a minerály, ale tělo by se mohlo dostat do energetického deficitu, a tím pádem by došlo k podvýživě. Volumetrická dieta je určena ke krátkodobému vyrýsování a úpravě postavy do plavek.

Co jíst při dietě?

Jídelníček volumetrické diety povoluje potraviny bohaté na vodu – ananas, okurek, rajčata, meloun, bílé maso, citrusy a nízkotučné mléčné výrobky.

Co nejíst?

V jídelníčku by se naopak neměly objevovat potraviny tučné – tučné maso, sýry a další alternativy tučného jídla. Vyvarujte se také cukru, sladkým syceným limonádám a energetickým nápojům.

Ukázkový jídelníček

Snídaně: nízkotučný jogurt a ananas

Svačina: melounový koktejl

Oběd: kuřecí prsa a okurkový salát

Svačina: okurka

Večeře: rajčata s nízkotučným sýrem, zálivka

Výhody a nevýhody

Volumetrická dieta povoluje potraviny, které jsou bohaté na vlákninu a vitamíny. Ale problémem často bývá nedostatek energie, čímž dochází k vyčerpání organismu. S volumetrickou dietou zhubnete poměrně hodně kilogramů během krátké doby. Detoxikuje organismus a aktivuje metabolismus. Může však vést k podvýživě a je finančně náročnější dietou.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?