„Nejsou tam žádné problémy, výuka funguje dobře, mají odpovídající zázemí,“ popsal Smrčka důvody, na jejichž základě komise rozhodla o prodloužení akreditace o šest let. Při vzniku fakulty dostal obor akreditaci jen na čtyři roky. Univerzita pak musela komisi každoročně předkládat zprávy o tom, jak se obor vyvíjí.
O lékařskou fakultu Ostrava usilovala zhruba půl století. Vznik nové školy však tehdy kritizovaly zavedené lékařské fakulty, které zpochybňovaly především kvalitu výuky na nově vznikající škole.
„Lékařská fakulta v Ostravě je nejpřísněji sledovanou lékařskou fakultou v České republice. Prodloužení akreditace pro nás znamená i potvrzení kvality této nejmladší lékařské fakulty. Pozitivní ohlasy máme i od studentů, protože naše výuka není tak hromadná jako na tradičních lékařských fakultách. Studenti se tak díky individuálnímu charakteru výuky dostávají blíže k pacientům,“ řekl dnes ČTK rektor univerzity Jiří Močkoř.
Už dříve potvrdil, že zájem o studium lékařství každoročně roste. Loni se na fakultu hlásila asi tisícovka zájemců, škola jich brala 100. Univerzita by po odchodu prvních absolventů chtěla požádat i o akreditaci výuky všeobecného lékařství v angličtině a v budoucnu by měla zájem i o výuku zubní medicíny.