Americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie rovněž dlouhodobě sleduje, dnes večer SELČ uváděla přes 4,9 milionu případů infekce a přes 324.000 zemřelých.
Podle obou webů je v absolutních číslech nejvíce nakažených ve Spojených státech, kde jejich počet přesáhl 1,5 milionu. Na druhé příčce je v obou případech Rusko, kde počet infikovaných dnes překročil hranici 300.000.
V pořadí zemí s třetím, čtvrtým a pátým nejvyšším počtem infikovaných se weby Worldometers a JHU liší. Podle prvního z nich je pořadí Španělsko, Brazílie a Británie, podle druhého Brazílie, Británie a Španělsko. Na šestém místě je v obou případech Itálie, na sedmém Francie a na osmém Německo. Desítku zemí s nejvyšším počtem infikovaných uzavírají Turecko a Írán.
Co do počtu zemřelých s covidem-19 jsou nejpostiženější zemí rovněž Spojené státy (přes 90.000) následované Británií (přes 35.000) a Itálií (přes 32.000).
Podle statistik WHO za posledních 24 hodin po celém světě přibylo 106.000 případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší denní nárůst od začátku pandemie.
Šéf organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus na dnešní tiskové konferenci uvedl, že WHO má v době současného ústupu nákazy v bohatých státech "velké obavy" z nárůstu případů v nízko- a středněpříjmových zemích. "Stále máme před sebou dlouhou cestu s touto pandemií," dodal.