Generální ředitel KKN Petr Svoboda uvedl, že pokud kraj opět nepřispěje na provoz obou svých nemocnic, dále se prohloubí jejich ekonomický propad a v polovině roku 2014 by při stejném vývoji hospodaření jako letos v lednu mohla být KKN na hranici insolvence. Podle něj je možným řešením přidat z krajského rozpočtu Karlovarské krajské nemocnici 100 milionů korun na úhradu aktuálních závazků. Po uhrazení závazků vzniklých hospodařením KKN ve své sokolovské části do roku 2010, tedy ještě před pronájmem nemocnice v Sokolově firmě NEMOS, by tak s pomocí kraje byly řešeny i závazky vzniklé hospodařením KKN v karlovarské a chebské nemocnici.
Zástupci společnosti NEMOS popsali svou vizi partnerství s Karlovarským krajem, od něhož by legislativně vhodnou formou převzali správu Karlovarské krajské nemocnice. Nejprve by došlo ke zpracování koncepce rozvoje zdravotní péče v celém Karlovarském kraji, pokud by s ní obě strany souhlasily, naplňovaly by se podle vedení NEMOS postupně jednotlivé kroky koncepce tak, aby se zastavil ekonomický propad KKN a všechna zdravotnická zařízení v regionu by efektivně spolupracovala. Kraj by tímto způsobem neztratil nad nemocnicí kontrolu, zároveň by bez jeho souhlasu nebylo možné měnit strukturu odborů zdravotní péče v jednotlivých nemocnicích.
Navrženými možnostmi se postupně bude zabývat Rada Karlovarského kraje, zastupitelské kluby či výbor zastupitelstva pro zdravotnictví. Konečné slovo budou mít krajští zastupitelé na svém dubnovém zasedání.