Zapojili se tak do systému celoživotního vzdělávání a zároveň se seznámili s novými trendy v poskytování zdravotní péče. ČTK to sdělil ředitel Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ) Vladimír Pavelka.
V tříletém programu vyzdvihl ředitel zejména kurz poskytování neodkladné první pomoci, licencovaný americkou chirurgickou společností, konferenci o neurorehabilitaci a vzdělávací sympozium plastické, rekonstrukční a estetické chirurgie, na níž sdělil své zkušenosti s transplantacemi lidských tváří chirurg českého původu žijící v USA Bohdan Pomahač.
S velkým zájmem lékařů se podle Pavelky setkaly také e-learningové kurzy zaměřené na práci praktických lékařů a na některá konkrétní témata, jako rakovina tlustého střeva či tropická a cestovní medicína.
Mezi nelékařskými pracovníky byl podle Pavelky největší zájem o kurz legislativy pro manažery, ošetřovatelské péče o děti na umělé ledvině a o prevenci přenosu HIV infekce z matky na plod.
„Již nyní je zřejmé, že počet úspěšných absolventů vzdělávacích akcí převýšil plánovaná čísla, a to se značnou finanční úsporou. Z finančních zdrojů jsme vyčerpali 512 miliónů oproti původně plánovaným 722 miliónům. I přesto se podařilo proškolit téměř dvojnásobek zdravotníků, než se plánovalo. Kurzy úspěšně absolvovalo 13.800 lékařů a 37.700 nelékařů,“ shrnul ředitel pořádajícího IPVZ Pavelka.