Kontroly prodeje alkoholu mladým zjistily chyby poloviny obchodů

Během kontrol zaměřených na prodej tabákových výrobků a alkoholu mladistvým zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI) ve druhém čtvrtletí porušení předpisů v 32 případech z 865 kontrol. Porušení některého z dalších předpisů zjistili inspektoři v 52 procentech kontrol. Prodejci dostali pokuty za 3,9 milionu korun. Inspekce to dnes uvedla v tiskové zprávě.

ČOI provedla 33 kontrol ve spolupráci s dalšími dozorovými orgány, 20 kontrol se zúčastnily osoby mladší 18 let. Ve čtyřech případech prodávající prodali tabákové výrobky, bylinné výrobky určené ke kouření nebo elektronické cigarety osobě mladší 18 let.

V šesti dalších případech obchodník neumístil viditelný text o zákazu prodeje cigaret a dalších tabákových výrobků mladším 18 let. Prodej alkoholu mladistvým zjistili inspektoři v šesti případech.

„Česká obchodní inspekce uložila ve 2. čtvrtletí 2018 za porušení právních přepisů celkem 417 pokut v hodnotě 3,87 milionu Kč. Dále zakázala prodej 1782 kusů výrobků v hodnotě 106.705 Kč,“ uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Ohodnoťte tento článek!