Breussova dieta

Breussova dieta

Breussova dieta, kterou držíte 42 dní, slouží k detoxikaci a odtučnění organismu. Jedná se o očistnou kúru, která údajně pomáhá i lidem nemocným rakovinou.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 10 kg

Cvičení k dietě: nikdy

Princip diety

Breussova dieta není dieta jako taková. Spíše se jedná o očistnou kúru, která by se měla dodržet 42 dní. Jejím autorem je přírodní léčitel Rudolf Breuss, který dietu sestavil zejména za tím účelem, aby pomáhala nemocným s rakovinou. Ale Breussovu dietu drží nejen lidé s rakovinou, ale také lidé, jež chtějí detoxikovat svůj organismus. Zdalipak dieta pomáhá nemocným s rakovinou, neporadíme. Někteří však tvrdí, že ano, jiní zase, že ne.

Breussova dieta má stanovena velmi přísná pravidla, která musíte dodržovat. Během diety pijete pouze zeleninovou šťávu a čaje. Není povolena konzumace žádných potravin. Denně můžete vypít 125 až 500 ml zeleninové šťávy a neomezené množství čaje. V rámci diety jsou povoleny následující druhy čajů – šalvějový, meduňkový, mátový a třezalkový. Čaje musí být neslazené.

Jelikož během očistné kúry nepřijímáte žádné potraviny, bude mít vaše tělo málo energie. V takovém případě byste neměli vykonávat žádnou náročnou sportovní činnost. Ale také se vyhněte tomu, abyste jen leželi v posteli či odpočívali.

Zeleninovou šťávu, která je základem Breussovy diety, si můžete připravit doma, nebo si ji koupit v obchodě. Níže vám uvádíme recept, jak si můžete zeleninovou šťávu připravit. Měli byste ji pít velmi pomalu. Zeleninová šťáva má tendenci odplavovat z těla veškeré škodliviny a zároveň poskytnout tělu potřebné vitamíny a minerální látky. Během Breussovy diety máte zakázáno také kouřit.

Jedná se o velmi drastickou dietu, a proto doporučujeme, abyste byli během jejího dodržování pod dohledem odborníka. Detoxikační kúru nemusíte držet celých 42 dní, ale doporučujeme ji dodržet jako jarní detoxikační kúru po dobu dvou týdnů. Budete-li Breussovu dietu držet, abyste zhubli, nejspíše můžete očekávat jo-jo efekt.

Co jíst při dietě?

Breussova dieta povoluje příjem pouze zeleninové šťávy. Připravíte si ji tak, že použijete 300 g červené řepy, 100 g mrkve, 100 g celeru, 30 g černé ředkve a 1 malou bramboru. Tuto syrovou zeleninu očistíte, oloupete, nastrouháte a dáte do odšťavňovače.

Co nejíst?

Během diety nesmíte jíst nic.

Výhody a nevýhody

Breussova dieta má jak výhody, tak i nevýhody. Mezi přednosti patří rychlý a velký úbytek kilogramů. Dále je výhodou detoxikace organismu a přísun velkého množství vitamínů a vlákniny. Ale jedná se o velmi drastickou dietu, po jejímž ukončení vás čeká jo-jo efekt.

Praktický tip

Během diety rozhodně nekuřte a vyhněte se náročným sportům. Nemusíte dietu držet 42 dní. Jako detoxikační kúra postačí pouze na 14 dní.

One comment

  • Hana Zapletalová /

    Teď po znovu přečtení vidím, že sport v článku není zcela zapovězen, což je dobře :).

Napsat komentář

Vaše emeilová adresa nebude zveřejněna

top