Osmihodinová dieta

Osmihodinová dieta

Novým hitem, který přišel z Ameriky, je osmihodinová dieta. Dieta je popsána v knize Osmihodinová dieta a její princip je jednoduchý. Denně jíte pouze osm hodin.

Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 7 kg za 6 týdnů

Cvičení k dietě: více než 3x týdně

Princip diety

V oblasti hubnutí se v Americe stala hitem osmihodinová dieta. Její princip je založený na tom, že denně jíte pouze osm hodin. Dieta je podrobně popsána v knize „Osmihodinová dieta“, kterou napsali David Zinczenko a Peter Moore.

Podle autorů knihy by člověk měl jíst maximálně osm hodin denně. Důvodem je, že obézní lidé konzumují velké množství potravin od rána až do večera. Pokud však stravu budete přijímat pouze během osmi hodin denně a šestnáct hodin denně si dáte půst, tělo dokáže lépe potraviny zpracovat. Díky tomu nebudete přibírat na váze. Osmihodinovou dietu podstoupilo na dva tisíce dobrovolníků, kteří skutečně zhubli.

Osmihodinová dieta by měla vypadat následovně. Denně budete jíst 8 hodin a 16 hodin budete držet půst. Během osmi hodin, co máte povoleno jíst, můžete konzumovat prakticky cokoliv. Při půstu je povolena pouze neslazená káva a čaj bez mléka. Dle vlastního uvážení si můžete denně vybrat období, od kdy do kdy budete jíst.

Jestliže chcete hubnout rychleji, doporučujeme přečíst si knihu, ve které jsou sepsány všechny doporučené potraviny, které byste měli při dietě konzumovat. Během šesti týdnů zhubnete až 7 kilogramů, ať už budete jíst cokoliv. Osmihodinová dieta vám má zlepšit také obranyschopnost a napomáhat vám také ve spalování tuku.

Co jíst při dietě?

Při osmihodinové dietě máte povoleny všechny potraviny, ale doporučujeme zdravější jídla.

Co nejíst?

Při osmihodinové dietě nesmíte pít mléko, džus, slazené minerálky a alkohol.

Výhody a nevýhody

Osmihodinová dieta má jak své výhody, tak i nevýhody. Mezi přednosti patří, že nejste nijak omezeni ve výběru potravin. Navíc, hubnutí má své výsledky. Mezi nevýhody patří, že dieta nerespektuje základní pravidla zdravého stravování, protože během šestnácti hodin půstu musíte hladovět, což není dobré ani pro váš metabolismus.

Ukázkový jídelníček

  • Snídaně: ovesná kaše s borůvkami, káva (voda či čaj)
  • Svačina: cereální tyčinka
  • Oběd: 2 plátky pizzy, jablko
  • Svačina: čokoládový muffin
  • Večeře: losos, pečené brambory, dušená brokolice

Inspiraci na další suroviny do vašeho jídelníčku můžete hledat například v akčním letáku Billa.

Praktický tip

Do svého programu byste měli zařadit také pohybovou aktivitu. A závěrem doporučujeme zakomponovat do jídelníčku spíše zdravější potraviny, než ty nezdravé.

Osmihodinová dieta
3.2 (64.44%) 9 hlasování

Napsat komentář

Your email address will not be published.

top