Dieta ze South Beach

12. 1. 2018 11:42
přidejte názor
Zdroj: Redakce

Dieta ze South Beach, také známá jako plážová dieta, pomohla řadě lidí k trvalému zhubnutí. Je založena na zdravém stravování.Parametry

Vhodná pro: muž / žena

Věková kategorie: 20 až 30 / 30 až 45 / 45 až 65 / 65 a více

Zhubnutí za měsíc: 6 kg

Cvičení k dietě: 2x až 3x týdně

Princip diety

Autorem plážové diety je celosvětově proslulý kardiolog Arthur Agatston, který se snažil najít ideální dietu pro své pacienty. Sestavil proto takzvanou plážovou dietu (dietu ze South Beach), která dovedla spoustu pacientů doktora Arthura Agatstona k trvalému zhubnut zdravou cestou. Byl proveden také výzkum zdravotnickým centrem Mount Sinai Medical Center.

Z jídelníčku jsou odstraněny špatné sacharidy, které mají na svědomí ukládání tuku v oblasti břicha a celkovou nadváhu. Dieta ze South Beach se skládá ze tří fází.

První fáze trvá 2 týdny, během nichž snížíte svou hmotnost o 3 až 6 kilogramů. V těchto 14 dnech nesmíte konzumovat žádné sacharidy. Ale naopak musíte dodržovat pravidelné stravování (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Jídlo by se mělo skládat z bílkovin a nenasycených tuků. A dieta vám povoluje i zeleninu a ovoce.

V druhé fázi můžete do jídelníčku zařadit také některé sacharidy. Ale stále byste se měli vyvarovat průmyslově zpracovaným výrobkům, se kterými jde váha nahoru. Vsaďte na produkty s nízkým glykemickým indexem, díky nimž si udržíte optimální hladinu cukru v krvi. Tato fáze se drží tak dlouho, dokud nezhubnete na požadovanou hmotnost.

A poslední, třetí fáze, je považována za nejtěžší fázi, protože se musí držet celý život. Jednou za čas máte povoleno zhřešit, ale rozhodně by se to nemělo stát pravidlem. Vyvarujte se nezdravým sacharidům a tukům, dále i sladkostem a produktům s vysokým glykemickým indexem.

Co jíst při dietě?

Během první fáze dieta ze South Beach povoluje bílkoviny, a to konkrétně maso, vejce, ryby a mléčné výrobky. Máte povolenou také zeleninu a ovoce.

Ve druhé fázi můžete do jídelníčku zařadit část sacharidů, a to celozrnné pečivo a celozrnnou rýži.

Co nejíst?

V první fázi se vyhněte sacharidům, mezi které patří pečivo, těstoviny, brambory, rýže a sladkosti.

Ve druhé fázi máte zakázány průmyslově zpracované produkty, které způsobují ukládání tukových zásob.

A poslední, třetí fáze, zakazuje sladkosti, nezdravé sacharidy a tuky a také potraviny s vysokým glykemickým indexem.

Výhody a nevýhody

Dieta ze South Beach spadá do kategorie zdravých diet. Je založena na zdravém způsobu stravování a hubnutí touto cestou je trvalé, což jsou její přední výhody. Jako nevýhodu může někdo vnímat nutnost dodržovat poslední fázi diety doživotně.

Ukázkový jídelníček

Snídaně: vaječná omeleta, nízkotučný sýr, šunka, voda

Svačina: rajče s nízkotučným sýrem

Oběd: kuřecí prsa a okurkový salát

Svačina: pár plátků dietní šunky, okurek, voda

Večeře: rybí filety, rajčatový salát

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?