V prvním příspěvku Rumlová, která působí v Ústavu biotechnologie, seznámila diváky laicky například s tím, že nový typ koronaviru je z 94 procent shodný s virem nalezeným u netopýrů. Popsala, méně pravděpodobný, možný způsob přenosu viru přímo z netopýra na člověka i verzi, podle níž byl mezi netopýry a lidmi další mezičlánek - možná luskoun.
Vědkyně například vysvětlila i cestu, jakým virus infikuje člověka a množí se v těle. V závěru zdůraznila, že dle výzkumu nový typ koronaviru vznikl přirozeně a nikoliv uměle. Změny v oněch šesti procentech, kterými se liší od viru u netopýrů, jsou podle jejích slov natolik překvapivé, že pokud by měl být virus vytvořen v laboratoři, touto cestou by se to nestalo.
Tomáš Ruml v dalším videu hovořil o rozdílech v metodách testování vzorků na přítomnost koronaviru. Zdůraznil, proč je použití takzvané genetické metody zásadní pro včasnou identifikaci infikovaných lidí a proč se pro to imunochemická metoda, neboli rychlotesty, naopak nehodí. Popsal také to, kdy je možné ji použít.
V posledním videu spojili Rumlová a Ruml témata z předchozích příspěvků. Vědci se však do problematiky pustili odborněji a detailněji.