ACC Long je lék užívaný k léčení nemocí dýchacích cest. Redukuje tvorbu hlenu a ulevuje od chřipky a zánětů průdušnice. Dále čtěte: Dávkování, Pro dětiV těhotenstvíACC Long příbalový leták

Zobrazení 1–12 z 31 výsledků

Užívání ACC Long v těhotenství a během kojení

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. V těhotenství a v období kojení může být přípravek užíván jen jsou-li pro to zvlášť závažné důvody a na doporučení lékaře.  

ACC Long dávkování

Obvyklá dávka přípravku je: Dospělí a mládež od 14 let užívají 1krát denně 1 šumivou tabletu. U nemocných s mukoviscidózou s tělesnou hmotností vyšší než 30 kg může lékař zvýšit denní dávku acetylcysteinu na 800 mg. Aby se u chronického zánětu průdušek a u mukoviscidózy dosáhlo profylaktického účinku vůči infekcím, měla by být léčba u těchto onemocnění dlouhodobá. Délku léčby určí lékař individuálně podle typu, závažnosti a průběhu onemocnění. Přesné dávkování v těchto případech vždy určí lékař. Šumivá tableta se užívá po jídle, rozpuštěná v 1/2 sklenice vody. Roztok se užívá brzy po rozpuštění tablety; vzhledem k tomu, že přípravek je stabilizován kyselinou askorbovou, je možné roztok vypít nejpozději do 2 hodin po rozpuštění tablety, tabletu lze také rozpustit v teplé vodě. Jestliže se příznaky onemocnění do 5 dnů nezlepší, nebo se naopak zhoršují, nebo se projeví nežádoucí účinky, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dní. Jestliže jste užil(a) více přípravku ACC LONG, než jste měl(a) Při předávkování nebo náhodném požití šumivých tablet dítětem se poraďte s lékařem. Jestliže jste zapomněl(a) užít ACC LONG Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.  

Acc long pro děti

Přípravek mohou užívat dospělí a děti starší než 14 let. Pro vysoký obsah léčivé látky není přípravek vhodný pro děti mladší než 14 let.
 

Recenze

Hodnocení: 85 %

top