Acylpyrin je lék s obsahem kyseliny acetylsalicylové. Tlumí bolesti a snižuje horečku, ve vyšších dávkách má protizánětlivé účinky. Acylpyrin můžete užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až střední bolesti (např. hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci). Další informace: Acylpyrin v těhotenství, Složení, Dávkování, Acylpyrin příbalový leták

Acylpyrin dávkování

Dávkování vždy určí lékař. Obvyklá dávka pro děti od 7 let je 1/2 tablety 3-krát denně, pro děti nad 12 let 1 tableta 3-krát denně. Jestliže jste užil(a) více ACYLPYRINU, než jste měl(a) nebo při náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte lékaře. Předávkování se může projevit hučením v uších, bolestí hlavy, závratěmi a zmateností. Závažnější předávkování se projevuje prohloubeným dýcháním, nevolností, zvracením, křečemi až bezvědomím.

Acylpyrin v těhotenství a během kojení

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. ACYLPYRIN se nesmí užívat ve třetí třetině těhotenství. V první a druhé třetině těhotenství může být přípravek užíván jen na doporučení lékaře, který zváží poměr přínosu a rizika léčby. ACYLPYRIN se výjimečně může užít během kojení, při pravidelném užívání vyšších dávek se však kojení musí přerušit, protože kyselina acetylsalicylová přechází do mateřského mléka.

Složení Acylpyrinu

Jedna tableta obsahuje acidum acetylsalicylicum 500 mg Pomocné látky: bramborový škrob, mastek

Recenze

Hodnocení: 89 %

top