Ascorutin se používá k léčbě zvýšené lámavosti a propustnosti krevních vlásečnic. Léčivými látkami jsou rutosid a kyselina askorbová. Dále čtěte: Ascorutin v těhotenství, Ascorutin na zastavení menstruace, DávkováníAscorutin příbalový leták

Ascorutin na zastavení menstruace

Ascorutin je vhodné užívat při silných menstruacích pro snížení krvácení. Ascorutin ale menstruaci nezastaví ani neoddálí.

Ascorutin v těhotenství a při kojení

Přípravek se v těhotenství nesmí užívat. Přípravek není určen k léčbě kojících žen. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Přípravek se používá k léčbě zvýšené lámavosti a propustnosti krevních vlásečnic různého původu, hlavně při nedostatku vitaminu C (kyseliny askorbové) v organismu, při chorobné krvácivosti na cévním podkladě, k ovlivnění místních příznaků krvácení při diabetické retinopatii (změny na sítnici při cukrovce), při zvýšeném počtu červených krvinek, při zánětu střeva s tvorbou vředů. Ascorutin je složený přípravek, jehož obě účinné látky – rutosid a kyselina askorbová – upravují zvýšenou lámavost a propustnost krevních vlásečnic.

Dávkování

Vždy užívejte Ascorutin přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí 1 – 2 tablety 3-krát denně, děti od 3 let 1 – 2 tablety denně. Jestliže jste užil(a) více Ascorutinu, než jste měl(a) Při masivním předávkování (několik gramů) kyselinou askorbovou se může vyskytnout přechodný průjem. Při opakovaném podání velkých dávek a při současném poškození ledvin dochází k zvýšenému vylučování šťavelanů do moči s následnou tvorbou ledvinných kamenů. Při předávkování anebo náhodném užití přípravku dítětem se poraďte s lékařem. Jestliže jste zapomněla(a) užít Ascorutin Zapomenete-li užít tabletu (tablety) Ascorutin, neznepokojujte se, zapomenutou dávku vynechejte a pokračujte v užívání příští pravidelnou dávkou. Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Jestliže jste přestal(a) užívat Ascorutin Délka léčby závisí na charakteru onemocnění. Pokud nedojde ke zlepšení vašeho zdravotního stavu do 7. dne léčby, poraďte se s ošetřujícím lékařem.

Recenze

Hodnocení: 78 %

top