Ascorutin se používá k léčbě zvýšené lámavosti a propustnosti krevních vlásečnic. Léčivými látkami jsou rutosid a kyselina askorbová. Dále čtěte: Ascorutin v těhotenství, Ascorutin na zastavení menstruace, Ascorutin příbalový leták

Ascorutin na zastavení menstruace

Ascorutin je vhodné užívat při silných menstruacích pro snížení krvácení. Ascorutin ale menstruaci nezastaví ani neoddálí.

Ascorutin v těhotenství a při kojení

Přípravek se v těhotenství nesmí užívat. Přípravek není určen k léčbě kojících žen. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Přípravek se používá k léčbě zvýšené lámavosti a propustnosti krevních vlásečnic různého původu, hlavně při nedostatku vitaminu C (kyseliny askorbové) v organismu, při chorobné krvácivosti na cévním podkladě, k ovlivnění místních příznaků krvácení při diabetické retinopatii (změny na sítnici při cukrovce), při zvýšeném počtu červených krvinek, při zánětu střeva s tvorbou vředů. Ascorutin je složený přípravek, jehož obě účinné látky – rutosid a kyselina askorbová – upravují zvýšenou lámavost a propustnost krevních vlásečnic.

Recenze

Hodnocení: 78 %

top