Espumisan je lék působící proti nadýmání a plynatosti. Vhodné řešení pro kojence i novorozence. Dále čtěte: Dávkování, Espumisan v těhotenství, Espumisan příbalový leták.

Zobrazení 1–12 z 14 výsledků

Espumisan v těhotenství

Espumisan kapky

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Protože nejsou k dispozici žádné klinické údaje o užívání přípravku během těhotenství, užívání přípravku Espumisan kapky 100 mg/ml během těhotenství a kojení se nedoporučuje.  

ESPUMISAN tobolky

Nejsou žádné důvody pro omezení užívání přípravku Espumisan v těhotenství a po dobu kojení.

Dávkování

Espumisan kapky

Přípravek Espumisan kapky 100 mg/ml dávkujte podle intenzity obtíží. Obvyklé dávkování je následující: Při zažívacích obtížích způsobených plyny Věková skupina Dávkování v kapkách Kojenci 5–10 kapek se dá do každé lahvičky s kojeneckou výživou nebo se podá kojenci malou lžičkou bezprostředně před každým kojením 1–6 let 10 kapek 3–5krát denně 6–14 let 10–20 kapek 3–5krát denně Mladiství a dospělí 20 kapek 3–5krát denně Espumisan kapky 100 mg/ml je možné užívat také po operacích. Espumisan kapky 100 mg/ml se užívají s jídlem nebo po jídle, a nebo také před spaním, je-li třeba. Espumisan kapky 100 mg/ml by měly být užívány po celou dobu přetrvávání obtíží. Espumisan kapky 100 mg/ml mohou být užívány dlouhodobě pouze na radu lékaře.

Espumisan tobolky

při zažívacích obtížích způsobených plyny Dospělí a mladiství 2 tobolky přípravku Espumisan (což odpovídá 80 mg simetikonu) 3–4krát denně Děti ve věku 6–14 let 2 tobolky přípravku Espumisan (což odpovídá 80 mg simetikonu) 3–4krát denně Pro mladší děti a kojence jsou k dispozici jiné lékové formy. při přípravě na zobrazovací vyšetření Doporučené dávkování je 2 tobolky přípravku Espumisan třikrát denně (což odpovídá 240 mg simetikonu) v den před vyšetření a 2 tobolky přípravku Espumisan (což odpovídá 80 mg simetikonu) ráno v den vyšetření.

Recenze

Hodnocení: 94 %

top