Ibalgin obsahuje léčivou látku ibuprofen. Užívá při bolestech hlavy, zubů, zad, svalů i kloubů. Dále čtěte: Ibalgin v těhotenství, Dávkování, Ibalgin přibalový leták.

Zobrazení 1–12 z 69 výsledků

Ibalgin v těhotenství a při kojení

IBALGIN BABY

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Přípravek je určen dětem, pokud by však ve výjimečném případě měl být podán těhotné ženě, nesmí být podán těhotným ženám ve třetím trimestru těhotenství. Pokud to není jednoznačně nevyhnutelné, IBALGIN BABY se nemá podávat během prvního a druhého trimestru těhotenství. Ženy, které plánují otěhotnět, se musí o užívání přípravku poradit s lékařem. Kojící matky mohou přípravek užívat jenom na doporučení lékaře.

Ibalgin Duo Effect

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék. Pokud jste těhotná prvních 6 měsíců, poraďte se před užitím přípravku s lékařem a bez jeho doporučení jej nepoužívejte. V posledních třech měsících těhotenství se nesmí přípravek používat, protože by mohlo dojít ke krvácení. V době kojení lze přípravek po poradě s lékařem použít krátkodobě a na malé plochy. Při použití by se neměl nanášet na oblast prsou.

Ibalgin gel

Ibalgin gel nesmějí používat pacienti s přecitlivělostí na ibuprofen nebo na některou jinou složku přípravku a dále pacienti, kteří měli astmatický záchvat, kopřivku nebo alergickou rýmu po užívání kyseliny acetylsalicylové nebo některých protizánětlivých léčiv. Přípravek se nesmí používat na otevřené rány a sliznice, do očí a na pokožku postiženou vyrážkou nebo ekzémem. V první a druhé třetině těhotenství a při kojení lze přípravek používat pouze na doporučení lékaře. V posledních třech měsících těhotenství se přípravek nepoužívá. V době kojení lze gel na doporučení lékaře použít krátkodobě na malé plochy.

IBALGIN 600

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Přípravek se nesmí podávat v třetím trimestru těhotenství. V prvním a druhém trimestru těhotenství a při kojení užívejte přípravek pouze na výslovné doporučení lékaře. Ženy, které chtějí otěhotnět, se musí o užívání přípravku poradit s lékařem.

IBALGIN RAPID

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete užívat jakýkoli lék. Informujte svého lékaře, pokud otěhotníte během užívání přípravku IBALGIN RAPID. Přípravek nesmí užívat ženy v třetím trimestru těhotenství. V prvním a druhém trimestru těhotenství užívejte přípravek pouze na výslovné doporučení lékaře. Ibuprofen přechází do mateřského mléka jenom ve velmi malém množství. Pokud je to nezbytné, je proto možné přípravek IBALGIN RAPID během kojení krátkodobě užívat. Nežádoucí vliv na kojence se neočekává a nebyl nikdy zaznamenán. V případě dlouhodobého užívání se poraďte se svým lékařem. Tento přípravek patří mezi skupinu léků (nesteroidní protizánětlivé léky), které mohou snižovat schopnost ženy otěhotnět. Tento vliv je vratný po ukončení léčby.

IBALGIN 200

Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Přípravek se nesmí podávat v třetím trimestru těhotenství. V prvním a druhém trimestru těhotenství užívejte přípravek pouze na výslovné doporučení lékaře. Pokud kojíte poraďte se před užíváním Ibalginu s lékařem. Ženy, které chtějí otěhotnět, se musí o užívání přípravku poradit s lékařem.  

Ibalgin dávkování

IBALGIN GEL

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a mladiství od 12 let si na postižené místo 3–4krát denně v časových odstupech 3 – 4 hodin nanášejí 4–10 cm dlouhý proužek gelu, který si lehce vtírají. Potřebné množství gelu závisí na velikosti postižené plochy.

IBALGIN 600

Dávkování a délku léčby určuje vždy lékař podle druhu a závažnosti onemocnění. Dospělí a mladiství od 15 let obvykle užívají při léčení revmatických obtíží a bolestí při poraněních měkkých tkání l potahovanou tabletu Ibalgin 600 3 – 4krát denně. Při výskytu ranní ztuhlosti a bolesti kloubů se doporučuje použít večerní dávku krátce před spaním. Potahované tablety se užívají při jídle nebo po jídle, polykají se celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, zapíjejte lék mlékem.

IBALGIN RAPID

Dospělí a mladiství s hmotností od 40 kg (od 12 let věku) Počáteční dávka je 1 tableta přípravku IBALGIN RAPID (400 mg ibuprofenu), poté 1 tableta přípravku (400 mg ibuprofenu) každých 6 hodin podle potřeby. Dodržujte interval alespoň 6 hodin mezi dvěma dávkami a neužívejte více než 3 tablety přípravku IBALGIN RAPID (1 200 mg ibuprofenu) během 24 hodin, aniž byste se poradil/a s lékařem. Přípravek IBALGIN RAPID není vzhledem k velikosti jednotlivé dávky určen dětem do 40 kg (do 12 let věku). Starší pacienti U starších pacientů je dávkování stejné jako u ostatních dospělých, je však nutná zvýšená opatrnost (viz bod Upozornění a opatření).

IBALGIN 400

I. Doporučené dávkování při bolestech, při horečnatých onemocněních: Dospělí a dospívající nad 12 let užívají obvykle 1 potahovanou tabletu Ibalgin 400 3krát denně, a to 1 potahovanou tabletu jednorázově nebo podle potřeby, nejvýše 3 potahované tablety denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Pokud bolesti nebo horečka při léčbě přípravkem Ibalgin 400 po 3–5 dnech neustupují nebo se zhorší, poraďte se o dalším postupu s lékařem Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů. II. Doporučené dávkování při léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu Přípravek se u těchto onemocnění užívá na doporučení lékaře, který stanoví i dávkování. Dospělí a dopívající nad 12 let obvykle užívají 1–2 potahované tablety Ibalgin 400 3krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Účinek tablet můžete podpořit nanesením krému nebo gelu s obsahem ibuprofenu na postižené místo (např. klouby, svaly, šlachy, záda). Pokud se při léčení revmatických onemocnění, nedostaví v průběhu jednoho až dvou týdnů zlepšení, poraďte se s lékařem o dalším postupu. Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, lék užívejte během jídla nebo jej zapijte mlékem.

Recenze

Hodnocení: 91 %

top