Panadol je lék tlumící bolest a horečku. Panadol obsahuje paracetamol,nedráždí žaludek, nevyvolává krvácení. Dále čtěte: Panadol Extra, Panadol BabyPanadol v těhotenstvíPanadol příbalový leták

Zobrazení 1–12 z 39 výsledků

Panadol extra

Panadol Extra obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti a horečce: paracetamol a kofein. Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Kofein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění. Panadol Extra nedráždí žaludek. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Potahované tablety Panadol Extra jsou vhodné k úlevě při bolestech hlavy, migréně, bolestech zad, zubů a bolestech při menstruaci. Panadol Extra též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení jako jsou bolesti svalů, kloubů, bolest v krku a snižuje horečku. Po poradě s lékařem se přípravek může užívat k potlačení bolesti při revmatických onemocněních jako je artróza (degenerativní kloubní onemocnění) a neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu). Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství starší 12ti let.

JAK SE PANADOL EXTRA UŽÍVÁ

Vždy užívejte Panadol Extra přesně podle pokynů této příbalové informace. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Dospělí a mladiství od 15 let: 1–2 tablety 4krát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně 4 hodin. 1 tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34–60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Mladiství 12–15 let: 1 tabletu nejvýše 3× denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 3 tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte. Nepřekračujte doporučené dávkování. Tablety se zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny. Bez porady s lékařem neužívejte tento lék déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Jestliže jste užil(a) více přípravku než jste měl(a) V případě předávkování nebo náhodného požití přípravku dítětem vyhledejte ihned svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení a řekněte jim přesně jaké množství přípravku jste užil(a). Ukažte jim použité balení a tuto příbalovou informaci. Předávkování paracetamolem může způsobit vážné poškození až selhání funkce jater. V případě předávkování je nezbytná okamžitá lékařská pomoc, i když nejsou přítomny žádné příznaky předávkování. Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Panadol Extra Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku. Užijte obvyklou dávku přípravku, jakmile si vzpomenete. Mezi dvěma dávkami zachovávejte minimální časový odstup 4 hodiny. Neužívejte Panadol Extra pokud
  • jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na paracetamol, kofein nebo na kteroukoli další složku přípravku Panadol Extra
  • při těžkém při současném jaterním selhávání, žloutence, chronickém pití alkoholu a podávání léků poškozujících játra
  • při těžké hemolytické anémii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek).
Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud užíváte jakékoliv jiné léky obsahující paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Zvláštní opatrnosti je zapotřebí v následujících případech: Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním onemocněním. Paracetamol by měl být užíván se zvýšenou opatrností při deficitu enzymu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy a u nemocných se sníženou funkcí ledvin, kteří mohou užívat přípravek pouze po poradě s lékařem, neboť je u nich nezbytné, aby užívali nižší dávky. Přípravek není vhodný pro děti.

Panadol Baby čípky pro děti

Panadol Baby čípky jsou vhodnou volbou pro děti, které nejsou schopny vzít lék perorálně (ústy) nebo které trpí nevolností a zvracením. Panadol Baby čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a ke snižování horečky/zvýšené teploty po očkování. Panadol Baby čípky jsou též vhodné k tlumení mírné až středně silné bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení. Přípravek je určen pro děti o tělesné hmotnosti nad 9 kg. Panadol Baby čípky obsahují paracetamol, léčivou látku tlumící bolest a horečku. Poskytuje vhodnou a účinnou úlevu od:
  • horečky provázející chřipku a nachlazení
  • horečky provázející infekční onemocnění dětského věku (spalničky, zarděnky, plané neštovice, příušnice)
  • horečky po očkování
  • bolesti provázející prořezávání zoubků
  • bolesti zubů
  • bolesti v krku při chřipce a nachlazení
Panadol Baby čípky je lék na použití do konečníku. Obsahuje účinnou látku paracetamol. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Panadol v těhotenství

Jste-li těhotná nebo kojíte poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem dříve než začnete užívat jakýkoli lék. Těhotné ženy mohou přípravek užívat po poradě s lékařem. Při kojení je možné přípravek užívat 1 den, dále pouze po poradě s lékařem.

Recenze

Hodnocení: 91 %

top