Paralen obsahuje léčivo Paracetamol, které pomáhá proti bolestem a zvýšené tělesné teplotě. Dále čtěte: Paralen v těhotenství, Dávkování, Paralen pro děti, Paralen příbalový leták.

Zobrazení 1–12 z 64 výsledků

Paralen v těhotenství a při kojení

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI není vhodné podávat v prvním trimestru těhotenství. V dalším průběhu těhotenství musí podávání zvážit lékař. Pokud se PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI používá krátkodobě, není třeba přerušit kojení, ale je nutné pečlivě sledovat kojence

Paralen pro děti

PARALEN 500

Paralen 500 je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let věku.

Paralen Plus

nesmějí užívat děti do 15 let.

PARALEN EXTRA PROTI BOLESTI

mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší 12 let.

PARALEN 100

Přípravek není určen pro děti o tělesné hmotnosti menší než 7 kg.

PARALEN GRIP CHŘIPKA A BOLEST

Přípravek není určen pro děti mladší než 12 let.  

Dávkování a způsob použití

Paralen 500

Dospělí a mladiství (starší 15 let) užívají 1–2 tablety dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet, nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Při dlouhodobé terapii (nad 10 dnů) nemá denní dávka překročit 5 tablet. Dětem a mladistvým ve věku od 6 do 15 let se podává 1/2 – 1 tableta dle potřeby několikrát denně v 6-hodinových intervalech. Interval lze zkrátit v případě potřeby na 4 hod, přičemž nesmí být překročena celková denní dávka. Děti do 6 let věku Vzhledem k množství léčivé látky v tabletě není přípravek určen pro děti do 6 let věku. Dětem od 3 let je možno podat Paralen 125 tablety, pro mladší děti je určen Paralen ve formě suspenze nebo čípků. Nemocní se sníženou funkcí ledvin užívají po poradě s lékařem nižší dávky.

Paralen Plus

Paralen Plus se užívá 3 krát denně po 1 – 2 tabletách po dobu trvání obtíží, minimálně 3 dny, maximálně po dobu pěti dnů. Potahované tablety se polykají celé a zapíjejí malým množstvím tekutiny.

Čípky Paralen 100

Čípky Paralen 100 se zavádějí dětem do konečníku podle potřeby 3krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin v následujících dávkách: dětem o tělesné hmotnosti 7 – 13 kg 1 čípek, 14 – 20 kg 2 čípky. Léčení můžete ukončit, jakmile horečka či bolest ustoupí.

Recenze

Hodnocení: 89 %

top