V nemocnici se sešly stovky autolékárniček. Pomohou v Keni

05.03.2011
přidejte názor
Ilustrační obrázek
Autor: VitalikRadko – Depositphotos
Ilustrační obrázek
Více než čtyři stovky autolékárniček se sešly během uplynulých dvou měsíců na dětském oddělení kroměřížské nemocnice.


Právě tam se totiž konala sbírka obvazového materiálu. Pomoci by v budoucnu měla zdravotnickému zařízení v Keni.

„Vyřazené autolékárničky dorazily například z jiných zdravotnických zařízení ve městě, autobazarů, obecních úřadů z Kroměřížska i Zlínska, ale také od jednotlivců. Zapojila se také všechna oddělení a provozy naší nemocnice,“ informovala mluvčí kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

Dětské oddělení, které se sbírky ujalo, navíc jednoho z dárců odměnilo. Sladkou odměnu dostali žáci kroměřížské Základní školy Zámoraví. „Ti v rámci školy také uspořádali sbírku a lékárničky poté přinesli do nemocnice,“ doplnila Klímová.

Všechny vybrané lékárničky pak byly odvezeny do Základní školy Osecká v Lipníku nad Bečvou, která se na akci podílí společně s humanitární organizací Adra.

Kvíz týdne

Kvíz: Uhádnete, jaké nemoci se léčí těmito léky?
1/9 otázek