Přejít na obsah

Poliklinika v Palackého ulici se oddělí od Nemocnice Na Františku

zpět
24.10.2008

Zastupitelstvo Prahy 1 schválilo oddělení polikliniky v Palackého ulici od Nemocnice Na Františku. Podle starosty Petra Hejmy (ODS) se jedná pouze o technickou změnu, která povede ke zlepšení a zprůhlednění hospodaření. Polikliniku nyní bude řídit přímo rada městské části. Hejma slíbil, že objekt zůstane v majetku města...

„Domníváme se, že to je nekoncepční krok vzhledem k tomu, že městská část nemá v tuto chvíli koncepci zdravotní péče,“ řekla ČTK Kateřina Klasnová ze strany Věci veřejné. Chtěla by, aby nejdříve zastupitelstvo koncepci zdravotní péče schválilo a až poté byla poliklinika od nemocnice oddělena. Opozice se obává, že nyní nebude garantováno zachování lékařské péče pro obyvatele Prahy 1. Hejma slíbil, že koncepce bude v nejbližší době zastupitelstvu předložena ke schválení.

Místostarosta Jozef Helmeczy (ODS) ČTK řekl, že poliklinika byla s nemocnicí sloučena od ledna 2000 s očekáváním, že z ní budou doktoři posílat pacienty přímo do Nemocnice Na Františku. To se ale podle něj nesplnilo. Navíc peníze, které doktoři v poliklinice platí za nájem, od spojení dostávala nemocnice. Do budovy ale nebylo podle Helmeczyho dlouho investováno. Proto se městská část rozhodla spravovat polikliniku sama, nájemné nyní bude dostávat ona a peníze bude investovat do rekonstrukce. „Mým cílem je tam vybudovat kvalitní služby a reprezentativní budovu s recepcí,“ dodal Helmeczy.

Nemocnici Na Františku na rozdíl od většiny pražských nemocnic zřizuje městská část. V poliklinice v současné době funguje lékařská pohotovost, hlavní město ji ale od příštího roku přemístí do Studentského zdravotního ústavu ve Spálené ulici. Ten se přemění na městskou polikliniku.

Karel Čapek, ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Poliklinika v Palackého ulici se oddělí od…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Poliklinika v Palackého ulici se oddělí od…

Komentáře

další 2 komentáře
LP roku 1973 Krtek pod Prahou  | 26. 10. 2008 18:35

Koncepce zdravotní péče ? V Praze ? Ta stojí přece na největším tunelu a to je Metro.

lekar malý velký  | 26. 10. 2008 09:32

tunel je tenhle baráček, kdyby jednou v našem bananistanu zafungovalo právo a v téhle nemocnici se udělal kontrola hospodaření, dotčení by užasli , kolik v řádech mld. se dá vyprat v tak malé nemocnici, know how tunelingu zvládá vedení na jedničku tak jen tak dál soudruzi

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné