CANESTEN® Krém 20 g

Asi 70 procent žen prožije alespoň jednou za svůj život kvasinkovou infekci. Většině z nich ale kvasinky ale často vrací, a stávají se nepříjemným problémem. Důvodů, proč ke kvasinkovým infekcím dochází je několik, stejně tak proč se mají tendenci vracet. Přenašečem může být i partner. K léčbě se používá spoustu přípravků, mezi v česku nejoblíbenější pak patří Canesten.

Ale i Canesten má různé výrobky, a není vždy jednoduché zjistit, který je nejvhodnější právě pro vás. V následujícím článku vám popíšeme různé druhy léků, které Canesten vyrábí, a také pro koho a kdy je léčba Canestenem vhodná.

Obsah stránky:

Výrobky Canesten na kvasinky

Ke kvasinkové infekci dochází při přemnožení přirozeně se vyskytujících bakterií ve vagíně (nejčastěji se jedná o bakterie Candida albicans). Jedná se o pohlavně přenosnou infekci a bývá dosti nepříjemná.

Projevy kvasinkové infekce jsou:

 • Svědění v intimních partiích i „uvnitř“
 • Pálení při močení
 • Otok stydkých pysků
 • Tvarohovitý výtok

Ačkoli se nejedná o nebezpečnou infekci, je pro nemocnou ženu skutečně nepříjemná. Existují různé způsoby léčby, od babských rad s jogurtem, po léky předepsané gynekologem. Canesten vyrábí produkty, které léčí jak vnitřní, tak vnější kvasinkovou infekci.

Různé Canesten produkty

Canesten gyn 1 den – 1 tableta

Všechny produkty Canesten

Léčba vaginální mykózy, která spočívá v aplikace čípkové tablety do pochvy. Vzhledem k tomu, že je léčba závislá na účincích jediné tablety, je třeba ji do pochvy zavést teprve před spaním, aby léčivá látka nevytekla.

Jedná se o rychlou léčbu, která je vhodná pro ženy, které se nechtějí s léčbou příliš zabývat. Pokud do 7 dnů po aplikaci nedojde ke zlepšení příznaků, kontaktujte svého lékaře. Je vhodná pro dívky a ženy od 12 let.

Canesten gyn 6 dní vaginální krém

Jedná se o šestidenní kontinuální léčbu, kdy dochází k aplikaci vaginálního krému vně i dovnitř ženských pohlavích orgánů. Je vhodný pro léčbu kandidové infekce i u mužů. Balení obsahuje krém a 6 aplikátorů na každý den. Využívá se jednou denně, většinou večer před spaním, účinnost je totiž vyšší při poloze v leže.

Krém je vhodný pro dospívající a dospělé od 12 let. Krém může snižovat efektivitu pryžových antikoncepčních pomůcek (kondomu nebo pesaru), je v době léčby až pět dní po léčbě vhodné využívat alternativní formy antikoncepce.

Canesten gyn combi pack – 1 čípek + zevní krém

Kombinuje léčbu jednou vaginální tabletou a krému. Krém je však vhodný pouze ke kožnímu podání. Je ideální pro léčbu vnějších i vnitřních projevech vaginální mykózy.

Krém Canesten nanášejte v malé vrstvě třikrát denně po dobu 1-2 týdnů. Pokud do sedmi dní od použití tablety nedojde ke zlepšení, kontaktujte svého lékaře.

Krém je vhodný pro léčbu mužů i žen od 12 let. Není vhodný v prvním trimestru těhotenství, při infekci v pokročilejším těhotenství se poraďte s lékařem. Během léčby je vhodné přerušit kojení.

Canesten krém

Jedná se o krém, který není využíván pro vnitřní léčbu kvasinkových infekcí, je používán pouze zevně. Přesto se dá stále použít u kvasinkové infekce zevních rodidel u žen, nebo u pohlavního údu mužů. Dále se používá na jakékoli léčby kožních a slizničních infekcí způsobených kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi.

Nanáší se na postižené místo v malé vrstvě 2-3x denně po dobu infekce, většinou 1-4 týdny. Při léčbě genitálií se nepoužívá déle než dva týdny bez konzultace s lékařem.

Použití je vhodné u dospělých a dětí od 2 let.

Canesten pro muže

Mezi produkty, které jsou vhodné pro muže jsou již výše zmíněné. Jedné se o Canesten krém, krém z balení Canesten gyn combi pack a Canesten gyn 6 dní.

Pokud se žene infekce často vrací, může být na vině to, že ji má i její partner. Ten nutně nemusí mít projevy, ale pokud je přenašečem, ženě se budou problémy stále vracet. Vhodná je tedy léčba muže i v případě, že sám neprojevuje příznaky infekce.

Léčba by měla být 1-2 týdny dlouhá spočívající v nánosu malé vrstvy na žalud penisu (i pod předkožku), neuškodí krém nanést na penis celý. Krém se nanáší 2-3x denně.

Canesten v těhotenství

Vzhledem k velkým hormonálním změnám v těle ženy při těhotenství, je pravděpodobnost infekcí lehce zvýšená. Ačkoliv je funguje imunní systém na zvýšeném pozoru, kvasinkové infekce vznikají z bakterií, které jsou přirozeně v pochvě ženy, imunní systém tudíž není příliš na pomoci.

Infekce je velice nepříjemná a dokáže být frustrující především pokud se opakuje, přesto se však nedoporučuje si nastolovat léčbu sama, neboť některé léky jsou pro těhotné nevhodné. Vaginální čípky nejsou příliš doporučované v prvním trimestru, krém by však měl být v pořádku.

Především je ale důležité každou léčbu konzultovat s gynekologem.

Canesten při kojení

Hormonální změny jsou přítomny během celého života ženy, především pak v reproduktivním věku, těhotenství, ale změnám se nevyhnete ani po porodu. A při každých změnách je tělo náchylnější na různé nemoci a infekce. Proto se bohužel kvasinkovým infekcím nevyhnete ani při kojení.

Při kojení se doporučuje především rychlá léčba, neboť se látky vstřebávají do těla a je prokázáno, že se část složek dostává až do mateřského mléka, proto je vhodné kojení během léčby přerušit. Použití konzultujte s lékařem. Během kojení se krém především nesmí nanášet na bradavky.

Canesten příbalové letáky

CANESTEN KRÉM

(Clotrimazolum)

Přečtěte si pozorně tento příbalový leták, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Přípravek Canesten krém je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však Canesten krém musíte používat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.
Ponechte si příbalový leták pro případ, že si jej budete potřebovat přečíst znovu.
Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.
Pokud se Vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 7 dnů u zánětu zevních rodidel nebo do 14 dnů u kožních infekcí, musíte se poradit s lékařem.
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře nebo všimnete-li si jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

V příbalovém letáku naleznete:

 1. Co je přípravek Canesten krém a k čemu se používá
 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Canesten krém používat
 3. Jak se přípravek Canesten krém používá
 4. Možné nežádoucí účinky
 5. Jak Canesten krém uchovávat
 6. Další informace

1. CO JE PŘÍPRAVEK CANESTEN KRÉM A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Léčivá látka přípravku, klotrimazol, je antimykotikum pro kožní podání.
Působí proti řadě choroboplodných houbovitých mikroorganizmů, včetně dermatofytů, kvasinek a plísní. Působí i na některé druhy bakterií.
Canesten krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi.

Jedná se o:

 • plísňové onemocnění (dermatomykózy), vyskytující se nejčastěji v místech snadné zapářky (v kožních záhybech): mezi prsty u nohou (tinea pedum), v oblasti třísel (tinea inguinalis), na trupu (tinea corporis), na rukou (tinea manuum). Projevují se zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže, případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže.
 • pityriasis versicolor – projevuje se obvykle na hrudníku nebo na zádech jako olupující se, nesvědivé skvrny.
 • erythrasma – projevuje se jako hnědočervené, mírně šupinaté, ostře ohraničené, nesvědivé skvrny až plochy v oblastech zapářky nebo mezi prsty.
 • zánět zevních rodidel u žen (vulvitida) – projevuje se svěděním, zarudnutím, pálením, zduřením nebo bolestivostí zevních rodidel
 • zánět žaludu pohlavního údu u mužů (balanitida) – projevuje se zarudnutím a svěděním žaludu a předkožky, případně páchnoucím výtokem z předkožkové­ho vaku.

Zánět zevních rodidel:
Mezi nejčastější příčiny akutního zánětu zevních rodidel patří léčba antibiotiky, cukrovka, nadměrná konzumace sladkostí, koupel ve znečištěné vodě, hormonální antikoncepce s vysokou dávkou estrogenů a nošení nevhodného (těsného a neprodyšného) spodního prádla.
Přípravek Canesten krém mohou používat dospělí a děti od věku 2 let..

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE CANESTEN KRÉM POUŽÍVAT

Nepoužívejte Canesten krém
Jestliže jste přecitlivělý/á na léčivou látku, na cetylstearylalkohol nebo na kteroukoliv další složku přípravku.

Pokud Canesten krém užíváte k léčbě zánětu zevních rodidel (vulvitida):
Navštivte co nejdříve lékaře a nepoužívejte přípravek Canesten krém, pokud máte jeden nebo více z následujících příznaků:

 • zvýšenou teplotu (38°C a vyšší) nebo zimnici
 • bolest v podbřišku
 • bolesti zad
 • zapáchající vaginální výtok
 • nevolnost
 • vaginální krvácení a/nebo přidruženou bolest v bedrech
 • pálení při močení a jiné obtíže při močení spojené s vaginálním výtokem

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Canesten krém je zapotřebí
Pokud Canesten krém používáte k léčbě zánětu zevních rodidel (vulvitida): − Před použitím přípravku nejprve navštivte lékaře, pokud jste prodělala více než dvě vaginální infekce (kandidózy) za posledních 6 měsíců. − Léčba může být opakována, přesto opakované infekce mohou být projevem jiného základního onemocnění, včetně cukrovky nebo HIV infekce.Vyhledejte lékaře, pokud se příznaky onemocnění během 6 měsíců vrátí. − Pokud jsou zánětem postiženy zevní rodidla i pochva, má probíhat současná léčba obou oblastí. Léčba Canesten krémem má být doplněna o léčbu vaginálními (poševními) tabletami.

 • Při léčbě se doporučuje vyhnout se vaginálnímu styku, protože infekce by tak mohla být přenesena na partnera. U sexuálního partnera se mají léčit pouze příznaky infekce, např. svědění, zánět.
 • Pokud je přípravek užíván v oblasti genitálií, může snižovat účinnost a bezpečnost latexových antikoncepčních pomůcek, jako jsou kondomy a pesary. Použijte proto alternativní metody antikoncepce ještě nejméně 5 dní po skončení léčby tímto přípravkem.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Zamezte kontaktu s očima, přípravek nepolykejte.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Současně s přípravkem Canesten krém nenanášejte na postižená místa jiný přípravek k lokálnímu podání.

Těhotenství a kojení
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. O použití přípravku v těhotenství (zejména v prvních třech měsících) a v období kojení musí rozhodnout lékař. Při kojení se krém nesmí nanášet na bradavky.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Přípravek Canesten krém neovlivňuje pozornost při řízení dopravních prostředků a obsluze strojů. Důležité informace o některých složkách přípravku Canesten krém Přípravek obsahuje cetylstearylal­kohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

3. JAK SE PŘÍPRAVEK CANESTEN KRÉM POUŽÍVÁ

Vždy používejte Canesten krém přesně podle pokynů uvedených v této příbalové informaci. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kožní kvasinkové infekce:
Pokud lékař neurčí jinak, nanáší se Canesten krém 2 –3 x denně na postižená místa v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně). Krém je třeba používat 3– 4 týdny u plísňových onemocnění kůže (dermatomykóz), 2–4 týdny u onemocnění erythrasma a 1–3 týdny u onemocnění pytiriasis versicolor. Pokud nedojde k zlepšení příznaků po 14 dnech léčby, vyhledejte lékaře.

Zánět zevních rodidel u ženy a zánět žaludu pohlavního údu u muže:
Pokud lékař neurčí jinak, nanáší se Canesten krém 2 až 3 krát denně na postižená místa v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně).U žen se krém nanáší na oblast zevních rodidel až ke konečníku, u mužů na kůži žaludu a předkožku. Krém je třeba používat 1–2 týdny. Před každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit. Pokud nedojde ke zlepšení příznaků po 7 dnech léčby, nebo pokud se příznaky naopak zhoršují, vyhledejte lékaře. Pro úspěšnost léčby přípravkem Canesten krém je důležitá pravidelná a dostatečně dlouhá léčba. Pro plný účinek je nezbytné v léčení pokračovat ještě alespoň 2 týdny po vymizení průvodních příznaků nemoci. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Canesten krém, než jste měl(a) Omyjte pokožku vodou. Při náhodném požití přípravku, zvláště dítětem, kontaktujte neprodleně svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení. Vezměte s sebou tuto příbalovou informaci a zbývající přípravek, aby lékař věděl, co jste použil(a).

Jestliže jste zapomněl(a) použít pravidelnou dávku přípravku Canesten krém
Použijte ji hned, jak si vzpomenete. Nezdvojujte však následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Přípravek je obvykle dobře snášen , ale podobně jako všechny léky, může mít i Canesten krém nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Mohou se objevit alergické reakce (mdloby, snížený krevní tlak, poruchy dechu, kopřivka), poruchy kůže a podkožní tkáně (puchýře, pocit nepohodlí, bolest, otok, podráždění, olupování kůže, svědění, vyrážka, bodání/pálení).
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

5. JAK CANESTEN KRÉM UCHOVÁVAT

Uchovávejte při teplotě do 25 °C.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na obalu.
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. DALŠÍ INFORMACE

Co přípravek Canesten krém obsahuje:
Léčivá látka: Clotrimazolum 200 mg ve 20 g krému.
Pomocné látky: sorbitan-stearát, polysorbát 60, vorvaňovina, cetylstearylal­kohol, oktyldodekanol, benzylalkohol, čištěná voda

Jak přípravek Canesten krém vypadá a co obsahuje toto balení:
Canesten krém je bílý krém měkké konzistence.
Balení obsahuje 20 g krému.

Držitel rozhodnutí o registraci
Bayer s.r.o., Praha, Česká republika

Výrobce
Kern Pharma S.L., Terrassa (Barcelona), Španělsko

Tento příbalový leták byl naposledy schválen:
7.7. 2011

CANESTEN GYN COMBI PACK

vaginální tableta a krém
clotrimazolum

Přečtěte si pozorně tento příbalový leták, protože obsahuje pro vás důležité údaje.

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

Ponechte si příbalový leták pro případ, že si jej budete potřebovat přečíst znovu.

Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v tomto příbalovém letáku, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Pokud se do 7 dnů u gynekologických infekcí a do 14 dnů u kožních infekcí nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží,musíte se poradit s lékařem.
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu.

 

Co naleznete v tomto příbalovém letáku:

 1. Co je CANESTEN GYN COMBI PACK a k čemu se používá
 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete CANESTEN GYN COMBI PACK používat
 3. Jak se CANESTEN GYN COMBI PACK používá
 4. Možné nežádoucí účinky
 5. Jak CANESTEN GYN COMBI PACK uchovávat
 6. Obsah balení a další informace

1. CO JE CANESTEN GYN COMBI PACK A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Canesten GYN COMBI PACK je kombinované balení, které obsahuje 1 vaginální tabletu s aplikátorem k zavedení do pochvy a 20 g krému ke kožnímu podání.
Canesten – vaginální tableta se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganizmy, kvasinkami, plísněmi především rodu Candida. Navíc
působí proti infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby, především streptokoky a stafylokoky, Gardnerella vaginalis a gramnegativními mikroby
(Bacteroides).
Canesten – krém je širokospektré antimykotikum určené pouze pro zevní použití. Působí proti řadě choroboplodných houbovitých mikroorganizmů včetně dermatofytů, kvasinek
a plísní. Působí i proti některým druhům bakterií.
Canesten krém se používá k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi.

Jedná se o:
1.Záněty zevních pohlavních orgánů:

 • zánět zevních rodidel u žen (vulvitída) – projevuje se svěděním, zarudnutím, pálením, zduřením nebo bolestivostí zevních rodidel
 • zánět žaludu pohlavního údu u mužů (balanitída)-projevuje se zarudnutím a svěděním žaludu a předkožky, případně páchnoucím výtokem z předkožkového vaku .

Zánět zevních rodidel:
Mezi nejčastější příčiny akutního zánětu zevních rodidel patří léčba antibiotiky, cukrovka, nadměrná konzumace sladkostí, koupel ve znečištěné vodě,
hormonální antikoncepce s vysokou dávkou estrogenů a nošení nevhodného (těsného a neprodyšného) spodního prádla.

2.Kožní onemocnění

 • plísňové onemocnění (dermatomykózy), vyskytující se nejčastěji v místech snadné zapářky (v kožních záhybech): mezi prsty u nohou (tinea pedum), v oblasti třísel (tinea inguinalis), na trupu (tinea corporis), na rukou (tinea manuum). Projevují se zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže,
 • případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže.
 • pityriasis versicolor – projevuje se obvykle na hrudníku nebo na zádech jako olupující se, nesvědivé skvrny.
 • erythrasma – projevuje se jako hnědočervené, mírně šupinaté, ostře ohraničené, nesvědivé skvrny až plochy v oblastech zapářky nebo mezi prsty.

Kdy byste měl(a) používat Canesten GYN COMBI PACK
Kdy byste měla používat Canesten – vaginální tabletu?
Canesten – vaginální tableta se používá při následujících příznacích kandidózy:

 • svědění a/nebo zarudnutí v oblasti pochvy a vulvy
 • pálení pochvy a vulvy
 • zduření a bolestivost tkání pochvy a vulvy
 • výtok z pochvy (bělavý, hrudkovitý, bez zápachu)

Pokud si nejste jistá, zda máte kandidózu, konzultujte léčbu ještě před jejím zahájením se svým lékařem.

Kdy byste měl(a) používat Canesten – krém?
Canesten – krém se používá k léčbě zánětů zevních rodidel u žen a zánětu žaludu pohlavního údu u mužů (balanítis),který se projevuje svěděním a/nebo zarudnutím kůže předkožky a žaludu.
Dále je možné krém použít k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkami, plísněmi a některými bakteriemi. Tyto infekce se mohou projevovat
zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže, případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže zejména na nohou.
Přípravek CANESTEN GYN COMBI PACK je určen pro dospělé a mladistvé od 12 let věku.

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE CANESTEN GYN COMBI PACK POUŽÍVAT

Nepoužívejte CANESTEN GYN COMBI PACK:
– Jestliže jste alergický(á) na léčivou látku, nebo na kteroukoliv další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).
Pokud používáte přípravek Canesten GYN COMBI PACK k léčbě gynekologických zánětů:
Navštivte co nejdříve lékaře a nepoužívejte přípravek Canesten Gyn Combi Pack, pokud máte jeden nebo více z následujících příznaků:
– zvýšenou teplotu (38°C a vyšší) nebo zimnici
– bolest v podbřišku
– bolesti zad
– zapáchající vaginální výtok
– nevolnost
– vaginální krvácení a/nebo přidruženou bolest v bedrech
– pálení při močení a jiné obtíže při močení spojené s vaginálním výtokem

Přípravek není vhodný pro dívky do 12 let.

Upozornění a opatření
Před použitím vaginální tablety se poraďte se svým lékařem v následujících případech:
– prodělala jste více než dvě infekce (kandidózy) za posledních šest měsíců
– Vy nebo Váš partner jste někdy měli pohlavně přenosnou chorobu
– jste mladší 16 ti let nebo starší 60 ti let
– měla jste někdy alergickou reakci na Canesten nebo jiný vaginální protiplísňový přípravek.
-Léčba obou sexuálních partnerů předchází vzniku možné opakované infekce (reinfekce). Sexuální abstinence je v této době nezbytná.
-Stejně jako jiné krémy a tablety může i tento léčivý přípravek snížit účinnost pryžových antikoncepčních pomůcek, jako jsou kondomy a pesary, pokud jsou používány společně s přípravkem Canesten GYN COMBI PACK. Použijte proto alternativní metody antikoncepce ještě nejméně 5 dní po skončení léčby tímto
přípravkem.
-Během léčby nepoužívejte tampony, spermicidní nebo jiné vaginální produkty.
-Léčba může být opakována, přesto opakované infekce mohou být projevem jiného základního onemocnění..Vyhledejte lékaře, pokud se příznaky onemocnění během 6 měsíců vrátí.
-Pokud jsou zánětem postiženy zevní rodidla i pochva, má probíhat současná léčba obou oblastí krémem i tabletou.

Jak předcházet vzniku kandidózy?
Další infekci můžete předcházet při dodržování následujících jednoduchých opatření:
– vyvarujte se častého nošení těsných, nylonových spodních kalhotek a přiléhavých džínsů. Teplo a nemožnost přístupu vzduchu jsou podmínky podporující růst mikroorganismů.
– Denně se myjte, ale používejte pouze jednoduchá mýdla – ne silně parfémovaná nebo léčivá. Při omývání netlačte silně houbou nebo žínkou na pokožku,
nepoužívejte do koupele parfémované oleje a desinfekční přísady. Nejlépe se myjte v teplé vodě s přísadou koupelové soli.
– Otírejte se toaletním papírem zpředu dozadu, ne naopak, protože infekce může být snadno přenesena i ze střev.

Pokud máte obavy nebo jakékoli další otázky, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.
Zamezte kontaktu s očima, přípravek nepolykejte.

Další léčivé přípravky a CANESTEN GYN COMBI PACK
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte,které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
Současné podávání clotrimazolu a tacrolimu (lék tlumící imunitu) může vést k zesílení účinků tacrolimu.Současné podávání clotrimazolu a sirolimu (lék tlumící imunitu) může
vést k zesílení účinků sirolimu.

Těhotenství,kojení a plodnost
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.
Vaginální tableta: O použití přípravku v těhotenství musí rozhodnout lékař.
V prvních třech měsících těhotenství by se neměl přípravek používat.
Kojení má být během léčby přerušeno.
Zavedení vaginální tablety musí vždy provést lékař. Tabletu je nutno zavést bez použití aplikátoru.
Krém: O použití přípravku v těhotenství musí rozhodnout lékař..
V prvních třech měsících těhotenství by se neměl přípravek používat.
Kojení má být během léčby přerušeno.
Studie k posouzení vlivu přípravku na plodnost nebyly u lidí provedeny.Studie u zvířat přesto nepotvrdily žádný vliv na plodnost.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:
CANESTEN GYN COMBI PACK nemá žádné nebo jen zanedbatelné účinky na řízení dopravních prostředků a obsluhu strojů.
Přípravek CANESTEN GYN COMBI PACK (Canesten krém) obsahuje cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

3. JAK SE CANESTEN GYN COMBI PACK POUŽÍVÁ

Vždy používejte CANESTEN GYN COMBI PACK přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á),
poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jakým způsobem se používá Canesten – vaginální tableta?
Canesten – vaginální tableta smí být zaváděna pouze do pochvy. Neužívejte ji ústy!
Pokud nedopatřením tabletu polknete, informujte o tom přímo svého lékaře nebo kontaktujte pohotovostní oddělení v nejbližší nemocnici.
Tableta se zavádí do pochvy pomocí aplikátoru.

Jak používat aplikátor?
1. Vyjměte aplikátor z obalu, vytáhněte píst nadoraz. Umístěte pevně poševní
tabletu do aplikátoru.
2. Zaveďte aplikátor s tabletou co nejhlouběji do pochvy, nejlépe v poloze vleže na
zádech s mírně pokrčenýma nohama.
3. Zatlačte píst až na doraz, čímž umístíte tabletu do pochvy. Vyjměte aplikátor.
V těhotenství se musí poševní tableta zavádět bez použití aplikátoru.

Jak dlouho byste měla Canesten Gyn Combi Pack používat?
Protože u gynekologických zánětů jsou obvykle postižené jak pochva, tak vulva (zevní genitál), léčba obou těchto oblastí by měla probíhat současně.

Pokud lékař neurčí jinak, léčba probíhá následovně:
Do pochvy se jednorázově zavede Canesten vaginální tableta, nejlépe večer před spaním. Na postižená místa v okolí pochvy a konečníku se 2-3krát denně nanáší
Canesten krém v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně). Krém používejte po dobu 1-2 týdnů.
Před každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit.
Sexuální partner by měl také podstoupit místní léčbu Canesten krémem, a to nejen když má příznaky infekce. Doporučená léčba pro sexuálního partnera je vtírání přípravku Canesten krém na předkožku a žalud a to 2-3 krát denně a to po dobu 1-2 týdnů.
Jestliže do 7 dnů od začátku léčby přípravkem Canesten Gyn Combi Pack nedojde ke zlepšení příznaků onemocnění, nebo se příznaky naopak zhoršují, navštivte svého
lékaře.
Léčení nemá být prováděno během menstruace. Léčba by měla skončit před nástupem menstruace.

Jakým způsobem se používá Canesten – krém?
Zánět zevních rodidel u žen a zánět žaludu pohlavního údu u mužů:
Pokud lékař neurčí jinak nanáší se Canesten – krém 2 až 3 krát denně na postižená místa v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti
dlaně).U žen se krém nanáší na oblast zevních rodidel až ke konečníku, u mužů na kůži žaludu a předkožku.Krém je třeba používat 1-2 týdny.
Pokud nedojde ke zlepšení příznaků po 7 dnech léčby, nebo pokud se příznaky naopak zhoršují, vyhledejte lékaře.

Kožní infekce (dermatomykózy):
Pokud lékař neurčí jinak, nanáší se Canesten krém 2 -3 x denně na postižená místa v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně).
Krém je třeba používat 3- 4 týdny u plísňových onemocnění kůže (dermatomykóz), 2-4 týdny u onemocnění erythrasma a 1-3 týdny u onemocnění pytiriasis versicolor.
Pokud nedojde k zlepšení příznaků po 14 dnech léčby, vyhledejte lékaře
Před každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit.
Pro úspěšnost léčby přípravkem Canesten krém je důležitá pravidelná a dostatečně dlouhá léčba. Pro dosažení úplného uzdravení musí být krém používán výše uvedenou
dobu a to i pokud vymizí klinické známky onemocnění.
Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Canesten Gyn Combi Pack, než jste měl(a)
Omyjte pokožku vodou. Při náhodném požití přípravku, zvláště dítětem, kontaktujte neprodleně svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení. Vezměte s sebou tuto
příbalovou informaci a zbývající přípravek, aby lékař věděl, co jste užil(a).

Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Canesten GYN Combi Pack
Pokud zapomenete použít přípravek, aplikujte jej hned jak si vzpomenete.
Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
Máte-li jakékoli další otázky, týkající se používání tohoto přípravku,zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i CANESTEN GYN COMBI PACK nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Mohou se objevit poruchy imunitního systému (alergické reakce: mdloby, snížený krevní tlak, poruchy dýchání, svědění), poruchy reprodukčního systému (olupování
genitálu, svědění, vyrážka, otok, pocit nepohodlí, pálení, podráždění, zčervenání,vaginální krvácení), poruchy trávicího traktu (bolest břicha), obtížné nebo bolestivé močení, poruchy kůže (puchýře), pocit nepohodlí, bolest, otok, podráždění, olupování kůže, svědění, vyrážka, bodání/pálení, zčervenání.

Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích
účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. JAK CANESTEN GYN COMBI PACK UCHOVÁVAT

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
Uchovávejte při teplotě do 25°C.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za
Použitelné do: Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.
Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření
pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

Co CANESTEN GYN COMBI PACK obsahuje
Tableta:
Léčivou látku je Clotrimazolum 500 mg v 1 vaginální tabletě
Pomocnými látkami jsou: pentahydrát kalcium-laktátu, krospovidon, koloidní bezvodý oxid křemičitý, monohydrát laktosy, magnesium-stearát, kukuřičný škrob, hypromelosa
2910/15, mikrokrystalická celulosa, kyselina mléčná.
Krém:
Léčivou látkou je Clotrimazolum 200 mg v 20g krému
Pomocnými látkami jsou:benzylalkohol,vorvaňovina,cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitan-stearát, čištěná voda.

Jak CANESTEN GYN COMBI PACK vypadá a co obsahuje toto balení
Vaginální tableta je bílá až slabě nažloutlá, bez zápachu Canesten krém je jemný bílý, neutrální vůně.
Balení obsahuje 1 vaginální tabletu s aplikátorem a 20g krému

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
Držitel rozhodnutí o registraci: Bayer s.r.o., Praha, Česká republika
Výrobce: Bayer Pharma AG Leverkusen, Německo

 

Tento příbalový leták byl naposledy revidován: 28.5.2014

CANESTEN GYN 6 DNÍ

vaginální krém
clotrimazolum

 

Přečtěte si pozorně tento příbalový leták, protože obsahuje pro vás důležité údaje.

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

Ponechte si příbalový leták pro případ, že si jej budete potřebovat přečíst znovu.

Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v tomto příbalovém letáku, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Viz bod 4

Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží,musíte se poradit s lékařem. Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu.

 

Co naleznete v tomto příbalovém letáku:

 1. Co je CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní a k čemu se používá
 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní používat
 3. Jak se CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní používá
 4. Možné nežádoucí účinky
 5. Jak CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní uchovávat
 6. Obsah balení a další informace

1. CO JE CANESTEN GYN 3 DNY, CANESTEN GYN 6 DNÍ A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Canesten GYN 3 dny a Canesten GYN 6 dní je širokospektré antimykotikum, působící proti řadě choroboplodných houbovitých mikroorganizmů, včetně dermatofytů,
kvasinek a plísní. Navíc působí proti některým druhům bakterií.
Canesten GYN 3 dny a Canesten GYN 6 dní se používá k léčbě zánětů pochvy a zevního genitálu (vulvitida) u žen.
Mezi nejčastější příčiny akutního zánětu zevních rodidel patří léčba antibiotiky,cukrovka, nadměrná konzumace sladkostí,koupel ve znečištěné vodě, hormonální antikoncepce s vysokou dávkou estrogenů a nošení nevhodného (těsného a neprodyšného) spodního prádla.

Hlavními příznaky výše uvedených onemocnění (kandidóz) jsou:

 • svědění a/nebo zarudnutí v oblasti pochvy a vulvy
 • pálení pochvy a vulvy
 • zduření a bolestivost tkání pochvy a vulvy
 • výtok z pochvy (bělavý, hrudkovitý, bez zápachu)

Canesten GYN 3 dny a Canesten GYN 6 dní se dále používají k léčbě zánětu žaludu pohlavního údu (balanitida) u mužů. V nejlehčí a nejtypičtější formě se projevuje
zarudnutím, svěděním, páchnoucím výtokem z předkožkového vaku.
Pokud máte pochybnosti, zda máte kandidózu nebo zánět žaludu, konzultujte léčbu ještě před jejím zahájením se svým lékařem.
Přípravek Canesten GYN 3 dny (Canesten GYN mladistvé od 12 let věku.
6 dní) je určen pro dospělé

2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE CANESTEN GYN 3 DNY A CANESTEN GYN 6 DNÍ POUŽÍVAT

Nepoužívejte CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní:

 • jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6).

Navštivte co nejdříve lékaře a nepoužívejte Canesten GYN 3 dny (Canesten GYN 6 dní) vaginální krém, pokud máte jeden nebo více z následujících příznaků:

 • zvýšenou teplotu (38°C a vyšší) nebo zimnici
 • bolest v podbřišku
 • bolesti zad
 • zapáchající vaginální výtok
 • nevolnost
 • vaginální krvácení a /nebo přidruženou bolest v bedrech
 • pálení při močení a jiné obtíže při močení spojené s vaginálním výtokem

 

Upozornění a opatření
Před použitím přípravku CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní se poraďte se svým lékařem v následujících případech:

 • prodělala jste více než dvě infekce (kandidózy) za posledních šest měsíců
 • Vy nebo Váš partner jste někdy měli pohlavně přenosnou chorobu
 • jste mladší 16 ti let nebo starší 60 ti let
 • měla jste někdy alergickou reakci na Canesten nebo jiný vaginální protiplísňový přípravek.

Sexuální partner by měl také podstoupit léčbu, a to nejen pokud má příznaky infekce.
Léčba obou sexuálních partnerů předchází vzniku opakované infekce (reinfekce).
Sexuální abstinence je v této době nezbytná.
Canesten GYN 3 dny (Canesten GYN 6 dní) může snížit účinnost pryžových antikoncepčních pomůcek, např. kondomu nebo pesaru. Použijte proto alternativní
metody antikoncepce ještě nejméně 5 dní po skončení léčby tímto přípravkem.
Během léčby nepoužívejte tampony, spermicidní nebo jiné vaginální produkty.
Léčba může být opakována, přesto opakované infekce mohou být projevem jiného základního onemocnění.Vyhledejte lékaře, pokud se příznaky onemocnění během 6 měsíců vrátí.

Jak předcházet vzniku kandidózy?

Další infekci můžete předcházet při dodržování následujících jednoduchých opatření:
– vyvarujte se častého nošení těsných, nylonových spodních kalhotek a přiléhavých džínsů. Teplo a nemožnost přístupu vzduchu jsou podmínky podporující růst mikroorganismů.
– Denně se myjte, ale používejte pouze jednoduchá mýdla – ne silně parfémovaná nebo léčivá. Při omývání netlačte silně houbou nebo žínkou na pokožku, nepoužívejte do koupele parfémované oleje a desinfekční přísady. Nejlépe se myjte v teplé vodě s přísadou koupelové soli.
– Otírejte se toaletním papírem zpředu dozadu, ne naopak, protože infekce může být snadno přenesena i ze střev.
Pokud máte obavy nebo jakékoli další otázky, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Další léčivé přípravky a CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte.které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.
Současné podávání clotrimazolu a tacrolimu (lék tlumící imunitu) může vést k zesílení účinků tacrolimu.
Současné podávání clotrimazolu a sirolimu (lék tlumící imunitu) může vést k zesílení účinků sirolimu

Těhotenství,kojení a plodnost
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.
O použití přípravku v těhotenství musí rozhodnout lékař.
V prvních třech měsících těhotenství by se neměl přípravek používat.
Kojení má být během léčby přerušeno.
Studie k posouzení vlivu přípravku na plodnost nebyly u lidí provedeny.Studie u zvířat přesto nepotvrdily žádný vliv na plodnost.
Při terapii přípravkem Canesten GYN 3 dny a Canesten GYN 6 dní během těhotenství musí aplikaci provádět lékař.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:
CANESTEN GYN 3 dny (CANESTEN GYN 6 dní) nemá žádné nebo jen zanedbatelné účinky na řízení dopravních prostředků a obsluhu strojů.
CANESTEN GYN 3 DNY a CANESTEN GYN 6 DNÍ obsahuje cetylstearylalkohol, který může vyvolat lokální kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

3. JAK SE CANESTEN GYN 3 DNY a CANESTEN GYN 6 DNÍ POUŽÍVÁ

Vždy používejte CANESTEN GYN 3 dny (CANESTEN GYN 6 dní) přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste
jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. 3-denní léčba přípravkem Canesten GYN 3 dny:

obsah 1 aplikátoru vaginálního krému (asi 5 g ) se zavádí do pochvy každý večer 3 po sobě následující dny.
6-denní léčba přípravkem Canesten GYN 6 dní: obsah 1 aplikátoru vaginálního krému (asi 5 g) se zavádí do pochvy každý večer 6 po sobě následujících dní.
Vaginální krém by měl být zaveden do pochvy tak hluboko, jak je to jen možné.
Aplikace vaginálního krému do pochvy se nejlépe docílí v poloze na zádech s mírně pokrčenýma nohama.

Zánět vulvy u ženy / zánět žaludu (balanitida) u muže:
Canesten vaginální krém se nanese v tenké vrstvě na postižené oblasti (zevní pohlavní orgány až ke konečníku u žen; žalud a předkožka u mužů) 2-3krát denně a vetře se.
Před každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit. Obvyklá délka léčby je 1 – 2 týdny.
Protože u gynekologických zánětů jsou obvykle postižené jak pochva, tak i vulva (zevní genitál), kombinovaná léčba (léčba obou těchto oblastí) by měla probíhat současně.
Léčba by neměla probíhat během menstruace, ale měla by skončit před nástupem menstruace.

Zavedení vaginálního krému pomocí aplikátoru:
1. Umyjte si pečlivě ruce
2. Aplikátor vyjměte z balení. Tyčinku vytáhněte z aplikátoru nadoraz, jak je naznačeno na přiloženém obrázku.
3. Otevřete tubu. Připojte aplikátor k tubě, držte je pevně u sebe a naplňte aplikátor opatrným mačkáním tuby.
4. Odpojte aplikátor od tuby. Zaveďte aplikátor do pochvy tak hluboko, jak je to možné (nejsnadněji vleže na zádech) a vyprázdněte obsah do pochvy tlačením pístu.
5. Vyndejte aplikátor a znehodnoťte ho.

Léčba jedním balením Canesten Gyn 3 dny nebo Canesten Gyn 6 dní vaginálního krému je obvykle dostačující k odstranění příznaků mykotické infekce.
Jestliže do 7 dnů od zahájení léčby nedojde ke zlepšení příznaků onemocnění, nebo pokud se příznaky zhoršují, navštivte svého lékaře.
Doporučená léčba pro sexuálního partnera je vtírání přípravku Canesten krém na předkožku a žalud a to 2-3 krát denně a to po dobu 1-2 týdnů.

Jestliže jste zapomněla použít přípravek Canesten GYN 3 dny (Canesten GYN 6 dní)
Pokud zapomenete použít přípravek, aplikujte jej hned jak si vzpomenete.
Nezdvojnásobujte však následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

Jestliže jste použil(a) více přípravku Canesten GYN 3 dny ( Canesten GYN 6 dní), než jste měl(a)
Při použití většího množství krému proveďte výplach pochvy vodou.
Při náhodném požití přípravku, zvláště dítětem, kontaktujte neprodleně svého lékaře nebo nejbližší zdravotnické zařízení. Vezměte s sebou tuto příbalovou informaci a zbývající přípravek, aby lékař věděl, co jste užil(a).

Jestliže jste přestala používat přípravek Canesten GYN 3 dny (Canesten GYN 6 dní)
Aby došlo k úplnému vyléčení kandidózy a zabránilo se opakované infekci, je třeba používat Canesten GYN 3 dny tři po sobě následující dny a Canesten GYN 6 dní šest
po sobě následujících dnů. Bez porady s lékařem léčbu nepřerušujte.
Máte-li jakékoli další otázky, týkající se používání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Mohou se objevit poruchy imunitního systému(alergické reakce: mdloby,snížený krevní tlak, poruchy dýchání, svědění), poruchy reprodukčního systému( olupování genitálu,
svědění, vyrážka, otok, pálení, podráždění, puchýře, zčervenání,vaginální krvácení) a obtížné nebo bolestivé močení.

Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích
účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5. JAK CANESTEN GYN 3 DNY A CANESTEN GYN 6 DNÍ UCHOVÁVAT

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.
Uchovávejte při teplotě do 25°C.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na blistru a na krabičce za Použitelné do: Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného
měsíce.
Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6. OBSAH BALENÍ A DALŠÍ INFORMACE

Co CANESTEN GYN 3 DNY A CANESTEN GYN 6 dní obsahuje
CANESTEN GYN 3 dny:
-Léčivou látkou je Clotrimazolum 0,02g v 1g vaginálního krému, obsah jednoho aplikátoru(asi 5g) odpovídá 0,1g Clotrimazolum
CANESTEN GYN 6 dní
-Léčivou látkou je Clotrimazolum 0,01g v 1g vaginálního krému, obsah jednoho aplikátoru(asi 5g)odpovídá 0,05g Clotrimazolum
-Pomocnými látkami jsou Benzylalkohol, cetylpalmitát, cetylstearylalkohol, čištěná voda, polysorbát 60, sorbitanstearát, octyldodekanol

Jak CANESTEN GYN 3 dny a CANESTEN GYN 6 dní vypadá a co obsahuje toto balení
Bílý krém
CANESTEN GYN 3 dny:

Tuba s 20g vaginálního krému, 3 aplikátory
CANESTEN GYN 6 dní :

Tuba s 35g vaginálního krému, 6 aplikátorů

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
Držitel rozhodnutí o registraci: Bayer s.r.o., Praha, Česká republika
Výrobce: Kern Pharma S.L.,Terrassa(Barcelona),Španělsko
Bayer Schering Pharma AG, Leverkusen, Německo

Recenze

Hodnocení: 90 %


top