„Je tu problémové složení managementu Krajské zdravotní, která má nejasné vize, dosud není ani organizační řád,“ upřesnil šéf sociálních demokratů. „Navíc sloučení nemocnic v Ústí, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově může přinést , stejně jako na Karlovarsku, finanční problémy,“ konstatoval Paroubek.
Kromě toho, že si transformace nemocnic vyžádají vklady desítek miliónů korun, může podle Paroubka dojít k ohrožení dostupnosti zdravotní péče.
„Nynější situace ve zdravotnictví v kraji je v rozporu s dlouhodobým programem ČSSD,“ doplnil předseda ústecké krajské ČSSD Petr Benda. „Proti přeměně nemocnic na akciové společnosti se ohrazují i někteří lékaři a další zdravotnický personál. Mají obavy, že se sníží nejen úroveň péče o pacienty, ale že také klesnou platy,“ řekl Benda.
Rudolf Prchal, Právo