„Zvláštní zřetel bude věnován tomuto postižení u diabetiků, tedy problematika diabetické nohy, Budou se srovnávat a porovnávat různé postupy léčení tohoto postižení,“ doplnil primář Vaskulárního centra ve Vítkovické nemocnici Dušan Kučera.
Během kongresu jeho účastníci zhlédnou 12 živých přenosů v celkové délce sedm hodin, při kterých budou podle Kučery demonstrovány nejmodernější přístupy intervenční a cévně chirurgické léčby postižení tepen dolních končetin včetně ukázky transplantace kmenových buněk u pacientů ohrožených ztrátou končetiny a nemožností intervenční či cévně chirurgické léčby.
Jedním z míst, odkud se živé přenosy uskuteční, je i pořádající Vaskulární centrum Vítkovické nemocnice, které chce na kongresu představit moderní způsoby léčby tepen dolních končetin. Další přenosy a živé diskuse jsou plánovány z radiodiagnostického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba, radiodiagnostického oddělení Nemocnice Třinec Podlesí a II. kardioangiologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Praha.
Kongres Ostravské Angiodny se uskuteční 8. až 9. září v hotelu Clarion Congress Hotel Ostrava.
ČTK