* Podzim 1995 - David Rath vedl lékaře do stávky proti ministru zdravotnictví za vyšší platy lékařů.
* Březen 1996 - Stávka lékařů a zdravotnického personálu za změnu systému financování, vyšší mzdy a další požadavky. Na 16 500 zdravotníků ze 130 nemocnic přivedly na pražské Václavské náměstí Lékařský odborový klub a zdravotnické odbory. V čele stál opět David Rath.
* Říjen 1999 - Dialog s vládou o zásadních změnách ve financování zdravotnictví a platy ve výši trojnásobku průměrného platu v zemi žádalo 700 lékařů před úřadem vlády. Výstražnou stávku řídil LOK.
* Červen 2003 - Lékaři stávkou, vedenou LOK, dali najevo nesouhlas s vládní reformou veřejných financí. Provoz ve většině ze 200 nemocnic byl normální. Lékaři protestovali jen symbolicky na krátkých shromážděních či vyvěšením letáků.
* Leden 2004 - Protest ambulantních lékařů, zubařů a lékárníků. Ambulance a lékárny na hodinu omezily provoz, protest byl symbolický.
* Říjen 2005 - Stávka praktických lékařů proti zpožďování plateb od zdravotních pojišťoven. Hlavní vinu ale přičítali lékaři nevhodným zásahům ministerstva.
* 26. ledna - Lékárníci uspořádali svou první demonstraci. Před ministerstvem zdravotnictví se jich sešlo na 1500. Nesouhlasili se snížením obchodní přirážky na léky o 3 %.
* 30. ledna - Lékárníci manifestačně zavřeli na tři hodiny lékárny.
* Únor 2006 - Soukromí lékaři, zubaři, lékárníci a zástupci menších nemocnic svolali na 24. února do Prahy demonstraci proti postupu ministra Ratha.
Václav Pergl, Právo
Reakce čtenářů Zdraví.Euro.cz
Bohumír Šimek
A bohužel stávkovat budou stále častěji, nastavíme-li pravidla jako v Německu. Nastavíme-li pokladenský způsob financování ambulantních lékařů, stávky přestanou. Stanou-li se lékaři skutečně soukromými, mohli by teoreticky stávkovat jen sami proti sobě. A to nemá smysl. Pokladenský systém je jediné optimální řešení pro pacienty, lékaře, pojišťovny a především politiky. Ale to bude ještě dlouho trvat, než to pochopíme! Zatím asi všem vyhovuje stávkování. Politikům bohužel především!