Nádor měl více než metrový obvod. Lékaři nechápou, proč žena nevyhledala dříve lékařskou pomoc, roky se lékařům vyhýbala a své potíže tajila. „Je divné, že rodina a okolí nebylo schopno reagovat na to, co se s paní děje, protože ona už jen váhou svého tumoru byla připoutána na lůžko a nemohla žít normálním životem,“ řekl ČT primář chirurgie nemocnice T. Bati Jiří Klein.
Operace trvala sedm hodin, pacientka silně krvácela a lékaři jí museli podat 25 transfuzí krve a 20 jednotek plazmy. Břicho ženy museli otevřít ještě jednou, pak teprve krvácení ustalo.
Hovořit o dlouhodobých vyhlídkách je podle gynekologa zlínské nemocnice Zdeňka Adamíka v současné době předčasné. „Ale už ten zákrok samotný pro celkový stav té ženy byl velice důležitý, řekl ČT.
Zlínští lékaři chtějí výjimečný případ odborně publikovat až po důkladném prozkoumání nádoru. Už teď jsou si jistí, že nic podobného neřešili lékaři v Evropě či Spojených státech.
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).