kterým se řešily pohotovostní služby, což je teď nemocnice nucena nahradit přesčasovou prací. To by se však mohlo odrazit na práci lékařů.
„U středního zdravotnického personálu přejdeme na nepřetržitý směnný provoz. Změna se bude týkat přibližně dvaceti zaměstnanců. U lékařů ale nejsme schopni nepřetržitý směnný provoz zajistit,“ sdělil ředitel nemocnice Pavel Lampa.
Řešením se zdá kombinace různých organizačních změn. Na ty ale nemocnice potřebuje víc peněz. „Proto budeme muset ušetřit snížením provozních nákladů,“ vysvětlil Lampa.
Situaci v Lužické nemocnici zhoršil ještě odchod několika lékařů do důchodu.
„Obecně je málo doktorů v celé republice, zejména obvodních lékařů, anesteziologů, rentgenologů a gynekologů. Musíme jim proto nabídnout lepší podmínky, než mají jinde. Nabízíme lepší platy, zajištění bydlení v Rumburku, závodní stravování a zlepšování technického zázemí,“ poznamenal rumburský místostarosta Darek Šváb.
Město má totiž v nemocnici majoritní podíl.
Lepší zázemí pro lékaře
Vedení zvažuje i zvyšování platů stávajícím lékařům a nebere na lehkou váhu ani modernizaci vybavení.
„V závěru minulého roku jsme nakoupili velké množství techniky. Velkou investicí byl například ultrazvuk, od kterého si slibujeme zkvalitnění a urychlení práce lékařů. V současné době máme technické zařízení na úrovni krajských nemocnic a připravujeme projekt na sestěhování veškerých provozů nemocnice a polikliniky do areálu chirurgie. V plánu je nákup rentgenové a infúzní techniky, defibrilátory a další,“ pochlubil se Šváb.
Dodal, že pacienti se o své zdraví a o kvalifikovanou péči bát nemusí.
Děčínský deník