Bílina - Reagoval tak na slova majitele Lékárny na Teplickém předměstí Tomáše Peterky. Tomu zastupitelé zamítli žádost o odkoupení pozemku u lékárny, kde si chtěl vybudovat zdravotnické středisko.
„Také by se mi líbilo podnikat s městem napůl. Vyrobím finanční ztrátu a město ji zaplácne. Když budu mít zisk, nechám si jej,“ řekl po zamítnutí s tím, že v tom jsou zájmy zastupitelů.
Zároveň byla předmětem diskuse otázka konkurence lékáren. Vladimíra Hazdrová, která má v pronájmu Lékárnu u Polikliniky, při jejím zřizování nehleděla na to, jestli v blízkosti je nebo není zdravotnické středisko.
„Netvrdím, že mi to nepomáhá. S poliklinikou spolupracujeme mnoho let. Lékaři volají kvůli doplatkům, kontraindikacím na léky,“ připustila vedoucí lékárny s tím, že ostatní lékárny jsou konkurencí, ale respektovanou.
Rovněž zákazníci si podle ní vybírají lékárnu podle přístupu jejích pracovníků a ochoty a schopnosti jim poradit. Proto má každá lékárna ve městě stálou klientelu.
V současné době mohou lidé v bílinské nemocnici navštěvovat tři praktické lékaře pro dospělé, tři pro děti a dorost a dvanáct lékařů v odborných ordinacích.
Kromě toho má společnost lůžkovou část pro dlouhodobě nemocné, která tvoří podle ekonoma pana Hazdry zhruba čtyřicet procent činnosti zařízení, dále laboratoře, rentgen, dopravu a další.
Věnuje se výchově praktických lékařů, řada z nich si zde udělala atestaci. Přestože to není povinností jejích společníků, shánějí nové lékaře, které by měly dosazovat jejich komory a organizace. Spolupracuje s teplickou a ústeckou nemocnicí, v oblasti kardiologie i s řadou pražských klinik.
Sdružuje pod jednou střechou zaměstnané lékaře nebo ty v pronájmu různých odborností a o zmíněný trend se bude snažit i do budoucna, aby byla plnohodnotným zdravotnickým zařízením. „Obecně se teď ustupuje od toho, aby jednotlivé ordinace byly roztroušené po městě,“ uzavřel.
Deník Směr