Zdravotním pojišťovnám způsobila škodu téměř 13 milionů korun. ČTK to zjistila ze soudní databáze.
Procesu s lékařkou předcházelo několikaleté policejní vyšetřování se stovkami vyslechnutých svědků.
Řežábová přesto považovala dokazování za nedostatečné, což znovu zopakovala v dovolání k NS. Soudy si podle ní měly vyžádat všechny chorobopisy a zabývat se konkrétně každým z téměř 500 dílčích případů.
Podle NS se však justice s případem vypořádala dobře, důkazů shromáždila dostatek. Městský soud v Praze sice výslovně nevysvětlil, proč nevyhověl návrhu na doplnění důkazů, vyplynulo to však z kontextu.
„Je zjevné, že soud dospěl k závěru, že vyžádání všech chorobopisů by byl úkon v posuzované trestní věci nadbytečný, a to zejména vzhledem k rozsáhlosti provedeného dokazování, s čímž se NS ztotožňuje,“ stojí v usnesení. NS rozhodl v květnu, dnes výsledek zveřejnil.
Trestné činnosti se lékařka podle rozsudku dopouštěla v letech 2004 až 2006 jako zaměstnankyně jedné z menších pražských nemocnic. Nikdy se nepodařilo zjistit, co s mnoha baleními léků dělala.
Léky se nedaly využít pro výrobu drog ani dále prodat. Policie zvažovala například možnost, že skončily v zahraničí. Řežábová tvrdila, že léky brala do své ordinace, aby si je pacienti nemuseli sami vyzvedávat.