ČTK to řekl ředitel boskovické nemocnice Rostislav Verner.
Obě nemocnice sice poskytují zdravotní péči v mnoha oborech, přesto část pacientů míří dlouhá léta za ošetřením i k různým větším zdravotním výkonům do Brna. Zcela tak nejsou využity kapacity nejen odborných ambulancí, ale také některá lůžková oddělení na Blanensku. V budoucnu by se to mělo změnit.
Dohoda podle Vernera povede k přesměrování pacientů na lůžková oddělení či ambulantní ošetření z nemocnic v Brně právě do boskovické nebo blanenské nemocnice. Zdůraznil, že v obou zařízeních se jim dostane stejně kvalitní péče jako v Brně. Připomněl, že mnohé brněnské nemocnice jsou nyní přeplněné.
„Jednáme s kolegy v Brně o možnosti poskytnutí našich služeb hlavně v chirurgických oborech, protože například u plánovaných operací je čekací doba v naší nemocnici výrazně kratší a kvalita ošetření je rozhodně srovnatelná,“ doplnil Verner.
Zatímco boskovická nemocnice patří k páteřním zdravotnickým zařízením v Jihomoravském kraji, blanenská nemocnice je zařízením zřizovaným městem. Obě mají působnost pro okres Blansko.
Záměr může narazit ze strany veřejnosti, a to především obyvatel jižní části okresu, na nepochopení. Například lidé z Adamova, který byl kdysi součástí okresu Brno-venkov, to mají podstatně blíž do Brna než do Boskovic. Navíc mnozí obyvatelé Blanenska v Brně pracují, a proto tam navštěvují lékaře.