PRAHA -
Výstavy se zúčastní firmy například z oboru farmaceutické biotechnologie, výrobních strojů, sterilního a laboratorníhovybavení nebo klinického výzkumu. Společnosti si zde budou moci najít i potenciální dodavatele.
„Veletrh PHARMtechexpo je pro nás jedinečnou příležitostí setkat se s kolegy z jiných zemí EU a seznámit se se způsobem interpretace evropských norem v národních legislativách,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Cepha Luděk Bažant.
Dodal, že na výstavě bude zároveň možné porovnat s firmami ze zemí třetího
světa současné podmínky pro klinický výzkum mimo země EU. Cepha se v tuzemsku zabývá výzkumem nových léčivých přípravků deset let.
Farmaceutický průmysl každý rok vynakládá vyšší částky na výzkumy, které provádějí nezávislá specializovaná pracoviště. „V loňském roce činil tento nárůst 12 procent a dosáhl celkového objemu deset miliard amerických dolarů,“ poznamenal Bažant.
V rámci veletrhu se bude konat dvoudenní konference, jež se zaměří na hlavní problémy vrcholového řízení farmaceutických firem ve střední a východní Evropě.
„Cílem konference je pomoci výrobcům dozvědět se více o nejlepších postupech používaných v Evropě a také zjistit, jaké jsou klíčové trendy a vývoj na
trhu,“ uvedla pořádající společnost.
První roční PHARMtechexpo se uskutečnilo loni v únoru v Budapešti. Zúčastnilo se ho 75 vystavovatelů a návštěvníci z 24 zemí. Jde o jedinou výstavu ve střední a východní Evropě, která se zaměřuje na všechny produkty a technologie související s farmaceutickou výrobou.
ČTK