Dnešnímu vydání Práva to potvrdil dobře informovaný zdroj blízký šeření. Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek se k tomu odmítl deníku vyjádřit. Jankovský jakýkoliv střet zájmů důrazně odmítl.
Obchod související se stavbou hybridního operačního sálu uzavřel Jankovský za společnost Phar Serice pouhý den poté, co ho Věci veřejné nominovaly na ministra vlády premiéra Petra Nečase (ODS). Jankovský v té době držel ve firmě většinu akcií a zároveň působil jako předseda představenstva, o několik dní později pak vedení společnosti předal synovi.
„O tu zakázku jsem žádal v době, kdy jsem vůbec nevěděl, že budu ministrem. A je nesmysl, že by z mé účasti ve vládě firma profitovala,“ řekl Právu Jankovský s tím, že do soutěže o zakázku se jeho firma přihlásila ještě před volbami.
Zakázku Jankovského rodinná firma nezískala ve standardním plně otevřeném tendru, ale v tzv. zúženém řízení, ve kterém se vybírá pouze z pěti předem oslovených firem. O takovém systému mluvil šéf nemocnice Motol Miloslav Ludvík na nedávno uniklé videonahrávce, když svým podřízeným popisoval obvyklé manipulace s lukrativními zakázkami, připomíná deník.
Specializovaný útvar pro boj s korupcí teď zjišťuje, zda se manipulace netýkaly i kontraktu na výstavbu hybridního operačního sálu IKEM pro Jankovského Phar Service, píše Právo.