Oddělení získalo nové prostory pro veškeré zázemí ve dvou patrech zrekonstruované budovy. Přestěhovaly se tam ambulance, jednotlivé vyšetřovny, operační sál, lůžková jednotka i stacionář.
Nové technologie očním lékařům umožní přesnější diagnostiku onemocnění předního i zadního segmentu oka i glaukomového onemocnění. Zlepšit by se měla i diagnostika a léčba onemocnění sítnice.
„I nový operační sál umožní provádění současných operačních zákroků daleko přesnější a kvalitnější technikou a zároveň i zákroky zcela nové,“ uvedl ředitel Stanislav Holobrada.
Rekonstrukce křídla D1 za 200 milionů korun zahrnovala zejména přístavbu patra, výměnu sítí a oken či zateplení. V opravené části nemocnice bude kromě očního oddělení sídlit také gastroenterologické centrum, urologická ambulance a CT.
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).