V ostrém kontrastu k tomuto záměru je pak podle lékařů nyní probíhající výstavba obrovského pavilonu akutní medicíny, který bude stát 700 milionů a byl projektován jako krajský.
Co říci k odporu lékařů nemocnice zprivatizovat? Vrátit se na začátek, do doby, kdy sociální demokracie v krajských volbách usilovala o přízeň voličů.
Ve volebním programuČSSDo zdravotnictví se dočteme, že sociální demokraté zachovají charakter zdravotnictví jako veřejné služby a budou trvat na zrušení poplatků u lékaře a v lékárnách.
A také že zabrání privatizaci nemocnic a zdravotních pojišťoven.
PodleČSSD (tedy výkladu přede dvěma roky) je předpokladem rozvoje kvality a dostupnosti zdravotnické péče nejen uchování dostatečné sítě veřejných nemocnic, ale především uchování veřejnosprávního charakteru zdravotního pojištění.
„Trváme na neziskových principech zejména krajských nemocnic a jsme proti vzniku soukromýchzdravotních monopolů,“ píše se v dokumentu.
Jak si tedy vyložit dnešní snahu o pronájem nemocnic v kraji? Buď ve vedení Karlovarského kraje už není sociální demokracie, nebo její členové trpí ztrátou paměti, či toto vše slibovali v politickém bezvědomí.
V každém případě je to příliš silná káva hraničící s arytmií.