Řada dětí v Británii si prý není jistá svým pohlavím

14. 12. 2016 8:15
přidejte názor
Autor: Redakce
V Británii letos volal více než dvojnásobný počet dětí oproti loňskému roku na linku bezpečí v souvislosti s nejistotou ohledně vlastní pohlavní identity. Téměř polovina transsexuálních dětí v zemi se pokusila o sebevraždu.


Podle britské charity Národní společnost, věnující se prevenci násilí na dětech, na linku bezpečí volají i děti ve věku jedenácti let a tvrdí, že si připadají uvězněny ve vlastním těle. Speciálních sezení, ve kterých děti mohou své pocity probrat s odborníky, se prý ve školním roce 2015-2016 zúčastnilo 2796 dětí. Během sezení probírali svou genderovou identitu a s tím někdy spojenou transsexualitu. Charita pro nárůst počtu případů nemá vysvětlení.

Většině dětí hledajících pomoc je 12 až 15 let. Mnoho z nich prý přemýšlelo o sebevraždě, nějakým způsobem si ubližovalo a bylo ve špatném psychickém stavu následkem šikany, domácího násilí či nedostatku podpory od dospělých, uvádí charita.

„Když donutíte dítě, aby se za svou genderovou identitu stydělo, může to mít za následek vážná duševní onemocnění,“ řekl ředitel charity Peter Wanless.

Podobný nárůst počtu případů zaznamenala i jediná britská klinika, která se specializuje na oblast genderové identity. Oproti loňskému roku se počet případů, se kterými se personál kliniky setkal, prý zdvojnásobil.

Vysoký počet britských dětí, který se označuje za transsexuály, ale u některých aktivistů vyvolává úvahy, zda děti nejsou jen zvědavé či homosexuální, nikoli transsexuální. Podle loňských průzkumů se téměř polovina transsexuálních mladistvých v Británii pokoušela spáchat sebevraždu. Řada z nich se na lince bezpečí svěřila, že mají strach z reakce rodičů, trápí je šikana a mají obavy z toho, že změna pohlaví potrvá velmi dlouho.

Transsexualita je termín pro nesoulad mezi psychickým a fyzickým pohlavím. Transsexuálem je člověk, který se cítí být příslušníkem opačného pohlaví, než by nasvědčovaly jeho primární pohlavní znaky.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?