„Pacientka je v izolaci,“ oznámili stručně zdravotníci Nemocnice Císaře Františka Josefa. Podezření na ebolu prý zatím nebylo možné potvrdit ani vyvrátit. Lékaři již údajně odeslali krevní vzorky odborníkům do Hamburku. Výsledky testů by měly prý být známy do 48 hodin.
Zákeřná choroba řádí v Guineji, Sieře Leone, Libérii a Nigérii. Jeden případ se objevil i v Senegalu. Pravděpodobně nezávisle na západoafrickém ohnisku propukla epidemie eboly také ve středoafrickém Kongu.
Případy podezření na onemocnění se v Evropě zatím nikdy nepotvrdily: testy většinou prokázaly malárii, která na počátku vykazuje stejné symptomy. Na ebolu v Evropě zatím zemřel pouze španělský misionář Miguel Pajares, kterého úřady převezly do země přímo ze západní Afriky. Dnes byl z londýnské nemocnice po úspěšné léčbě mimo jiné také experimentálním lékem ZMapp propuštěn devětadvacetiletý Brit William Pooley.
Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla, že virem, proti kterému zatím neexistují žádný oficiálně schválený lék či vakcína, onemocnělo k 26. srpnu v západní Africe nejméně 3069 lidí. Z nich více než 1550 již zemřelo.