Podle Semráda to však nemá žádný větší dopad na nemocnici. Vyvrátil tak obavy lékařů, že se nebude mít o pacienty v této oblasti kdo starat. Do konce května by mohla nemocnice péči na 25 lůžkách obnovit.
Lékaři z Brněnska se obávali úplného uzavření interního oddělení a absence péče o pacienty. Semrád ale jejich obavy zmírnil. „Péče je zajištěná a mělo by to být dostatečné. Většinou jsme mívali obsazených asi 20 lůžek, i přes současných 15 ale stále nemáme plnou kapacitu. Pokud by to nastalo, můžeme zvážit, zda některého z pacientů nepřemístíme na lůžka léčebny dlouhodobě nemocných, kde je obdobná péče,“ uvedl Semrád.
Nemocnice má kolem stovky lůžek, z nichž 25 slouží interně a zbytek léčebně dlouhodobě nemocných. „Většinou u nás leží starší pacienti z regionu s cukrovkou nebo vysokým tlakem. Akutní případy v ohrožení života nám už záchranka nějakou dobu nevozí, protože nemáme jednotku intenzivní péče. Tyto případy se řeší v nemocnicích v Brně,“ dodal Semrád.
Situaci chce vyřešit do konce měsíce, kdy předpokládá ukončení pracovních neschopností některých sester. „Dále s hlavní sestrou jednáme s některými dalšími, které by k nám mohly přijít. Dvě totiž odešly za lepšími platovými podmínkami do fakultních nemocnic,“ doplnil Semrád.
Tišnovská nemocnice, která je spádovou oblastí asi pro 50.000 lidí, je jednou z desítky nemocnic zřizovaných krajem. Další jsou například v Břeclavi, Hodoníně, Kyjově, Vyškově nebo Ivančicích.