Jak je to s kódy u preventivních prohlídek

Titulní obrázek

Viceprezident České stomatologické komory Pavel Chrz reaguje na pondělní článek zubního lékaře Zdeňka Poledny, který se týkal otázky regulačních poplatků za preventivní prohlídky ve stomatologii. „MUDr. Poledna se mýlí v komentáři k úhradě 30 Kč u kódu 00901. Tento kód nemá charakter kódu preventivní prohlídky, jak vyplývá již z jeho názvu vyšetření a ošetření registrovaného pacienta…“

Komentář čtenáře Zdraví.Euro.cz

Viceprezident České stomatologické komory, MUDr. Pavel Chrz reaguje na pondělní článek MUDr. Zdeňka Poledny Už je to tady. Pacienti budou platit za prevenci

MUDr. Poledna se mýlí v komentáři k úhradě 30 Kč u kódu 00901. Tento kód nemá charakter kódu preventivní prohlídky, jak vyplývá již z jeho názvu vyšetření a ošetření registrovaného pacienta.

Preventivní prohlídka, která je od platby osvobozena, se vykazuje kódem 00902 opakované vyšetření a ošetření v rámci preventivní péče.

U tohoto kódu hradí zdravotní pojišťovna 1x ročně vyšetření a ošetření v rámci preventivní péče o dospělé a individuální péče o chrup dětí a dorostu.

Současně si dovoluji upozornit, že pan kolega Poledna ne-stomatology mylně informuje i o obsahové náplni kódu 00901. Nejedná se o Vstupní komplexní vyšetření, ale kromě vyšetření zahrnuje tento Kód i ošetření četných problémů, které se u pacienta mohou objevit v průběhu jednoho roku.

Vstupní komplexní vyšetření je název kódu ze Seznamu výkonů s bodovými hodnotami, má jinou obsahovou náplň, ale zubní lékaři podle Seznamu výkonů s bodovými hodnotami neúčtují svou práci zdravotním pojišťovnám od roku 1997.

MUDr. Pavel Chrz, www.Zdravi.Euro.cz

viceprezident České stomatologické komory

Ohodnoťte tento článek!