Češi chtějí s lékařem komunikovat elektronicky

Češi chtějí s lékařem komunikovat elektronicky

Zatímco například u bank je dnes již zcela běžné, že zákazník může takřka všechno vyřídit online z pohodlí vlastního domova, ve zdravotnictví tato možnost doposud chyběla. I zde se již situace začíná měnit.

Větší důraz na elektronickou komunikaci ocení zejména pacienti. Dle průzkumu agentury STEM/MARK se Češi online komunikaci nebrání, právě naopak. Nejraději by ji využili při kontaktu se svým praktickým lékařem. A pokud by měli možnost, nejčastěji by ji používali pro objednání termínu návštěvy u lékaře.

Rychlé a efektivní řešení

Možnost objednat se ke svému lékaři na přesný termín by ocenilo až sedm z deseti Čechů. „Pokud svým pacientům nabídnete možnost online objednání, nemusíte pak trávit čas plánováním a zdlouhavým hledáním vhodného termínu. Pacient má okamžitý přehled o dostupných termínech a sám si rezervuje ten nejvhodnější. Vy jen potvrdíte návštěvu ve svém informačním systému, ten automaticky odešle e-mail o schválení,“ vysvětluje Vladimír Přikryl, generální ředitel společnosti CompuGroup Medical Česká republika. Umožňuje to nová služba CGM LIFE eSERVICES.

Video: http://goo.gl/EW9LVK

U dlouhodobě nemocných lze navíc vystavit elektronický recept, který si pacient vytiskne v pohodlí svého domova, bez nutnosti návštěvy ordinace. „Rovněž výsledky vyšetření zašlete elektronicky, a to velmi bezpečným způsobem. Pacient bude vědět, že je obdrží, jakmile budou dostupné a nezatěžuje ordinaci dotazy, kdy budou k dispozici. O nálezech pak s pacienty můžete diskutovat prostřednictvím online konzultací, bez potřeby zvednout telefon,“ uvádí Přikryl.

Více času a spokojenější pacienti

V systému CGM LIFE eSERVICES jsou veškeré funkce plně integrovány s ambulantním informačním systémem, nepřidávají tedy žádnou práci navíc. Právě naopak, pomáhají plánovat čas efektivněji. „Během ordinační doby vás už v ordinaci nemusí obtěžovat zvonící telefon. Navíc se svými pacienty můžete komunikovat tehdy, kdy se vám to nejvíce hodí a na ty v ordinaci se můžete lépe soustředit,“ říká Přikryl.

Při komunikaci s lékařem je pro Čechy klíčová zejména ochrana osobních dat. I proto probíhá v systému CGM LIFE eSERVICES veškerá komunikace patentovaným zabezpečeným kanálem. Navíc je plně v souladu s platnou legislativou.

Více informací o službě CGM LIFE eSERVICES naleznete na www.efektivne.cgm-life.cz nebo na www.cgm.cz.

Ohodnoťte tento článek!