Přejít na obsah

Bendl: Rath šíří před nástupem do funkce strach a paniku

zpět
22.10.2008

Končící středočeský hejtman Petr Bendl vyjádřil rozhořčení nad některými výroky svého pravděpodobného nástupce Davida Ratha. Volební lídr ČSSD podle něj avizuje čistky, šíří strach a vyhrožuje. Rath to odmítl s tím, že kdo má čisté svědomí, nemusí mít z jeho nástupu obavy...

Končící středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) vyjádřil rozhořčení nad některými mediálními výroky svého pravděpodobného nástupce Davida Ratha. Volební lídr ČSSD podle něj avizuje čistky, šíří strach a vyhrožuje. Rath to odmítl s tím, že kdo má čisté svědomí, nemusí mít z jeho nástupu do funkce obavy.

Rath v pondělí prohlásil, že chce poslat do krajských nemocnic kontroly a nechá vypracovat audity, které mají odhalit případná pochybení manažerů.

Výsledky kontrol budou podkladem pro následná personální opatření. „Obávám se, že z managementu nemocnic mnoho nezůstane,“ dodal Rath. Zároveň se vyslovil pro postupné zrušení akciových společností založených krajem.

Bendl dnes ČTK řekl, že na krajském úřadě panuje stejná atmosféra, jako byla na ministerstvu zdravotnictví v době, kdy byl Rath jmenován do čela tohoto úřadu. „Šíří se tady strach a začala panika z toho, jak David Rath začíná kriminalizovat a vyhrožovat,“ uvedl.

Rath Bendlova slova důrazně odmítl, bezdůvodně prý nikoho postihovat nehodlá. „Člověk, který pracoval slušně a poctivě, strach mít nemusí,“ ujistil. Zároveň však dodal, že u toho, kdo má svědomí nečisté, jsou obavy namístě.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Bendl: Rath šíří před nástupem do funkce strach…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Bendl: Rath šíří před nástupem do funkce strach…

Komentáře

dalších 9 komentářů
Kyle Broflowski zažil jsem obojí  | 22. 10. 2008 21:39

Donášela hlavně jedna personalistická svině ( z toho bude ananas, takže rovnou napíšu <I> )z ODS. V současnosti, i kdysi, když byl ještě na škole členem KSČ.

Středočech Re:Re:k Bendlovi  | 22. 10. 2008 21:04

ni lepšího,než Sládka-Ratha nelze středočechům přát. za odvolané ředitele nasadí své věrné patolízaly,kteří budou především donášet na neloajální lékaře.

Martina Re:k Bendlovi  | 22. 10. 2008 19:25

Tak nevím, zda se mám smát nebo plakat. Pokud Bendl mluví o tom, jak se Rath zachoval jako ministr na MZ, stejným způsobem se zachoval Šnajdr, náměstek ministra. Zlikvidoval všechny ředitele odborů, dohodil tam svý kamarády a protože kamarádi mnohé věci nechápou, tak to za ně dělají externí firmy nebo externí zaměstnanci. To je osud státních úředníků. Kdyby existoval služební zákon, mnohé by se vyřešilo. Souhlasím ale s tím, že Bendl může mít oprávněné obavy, zejména z prodeje nemocnic a různých dotačních kauz.Poslední dobou byl natolik arogantní, že to muselo normální lidi skutečně popudit.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné