Bendl: Rath šíří před nástupem do funkce strach a paniku

Titulní obrázek

Končící středočeský hejtman Petr Bendl vyjádřil rozhořčení nad některými výroky svého pravděpodobného nástupce Davida Ratha. Volební lídr ČSSD podle něj avizuje čistky, šíří strach a vyhrožuje. Rath to odmítl s tím, že kdo má čisté svědomí, nemusí mít z jeho nástupu obavy…

Končící středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) vyjádřil rozhořčení nad některými mediálními výroky svého pravděpodobného nástupce Davida Ratha. Volební lídr ČSSD podle něj avizuje čistky, šíří strach a vyhrožuje. Rath to odmítl s tím, že kdo má čisté svědomí, nemusí mít z jeho nástupu do funkce obavy.

Rath v pondělí prohlásil, že chce poslat do krajských nemocnic kontroly a nechá vypracovat audity, které mají odhalit případná pochybení manažerů.

Výsledky kontrol budou podkladem pro následná personální opatření. „Obávám se, že z managementu nemocnic mnoho nezůstane,“ dodal Rath. Zároveň se vyslovil pro postupné zrušení akciových společností založených krajem.

Bendl dnes ČTK řekl, že na krajském úřadě panuje stejná atmosféra, jako byla na ministerstvu zdravotnictví v době, kdy byl Rath jmenován do čela tohoto úřadu. „Šíří se tady strach a začala panika z toho, jak David Rath začíná kriminalizovat a vyhrožovat,“ uvedl.

Rath Bendlova slova důrazně odmítl, bezdůvodně prý nikoho postihovat nehodlá. „Člověk, který pracoval slušně a poctivě, strach mít nemusí,“ ujistil. Zároveň však dodal, že u toho, kdo má svědomí nečisté, jsou obavy namístě.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!