Přejít na obsah

Chrudimští radní bijí kvůli nemocnicím na poplach

zpět
16.1.2011
lékaři, chodba, výpověď
zvětšitlékaři, chodba, výpověďZdroj: www.rwd.com

lékaři, chodba, výpověď | Zdroj: www.rwd.com

 

Starosta města Petr Řezníček odeslal jménem Rady města Chrudim dopis ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi a hejtmanovi Pardubického kraje Radko Martínkovi.

Listy jsou reakcí na znepokojivý stav v oblasti zajištění dostupnosti zdravotní péče v situaci, kdy běží výpovědi nemocničních lékařů. V jejich textu se píše: „Rada města se na svém jednání zabývala znepokojivým stavem a vývojem v oblasti zajištění dostupnosti zdravotní péče o naše spoluobčany v situaci, kdy běží výpovědi nemocničních lékařů ve spádové oblasti Chrudimské nemocnice a Pardubické nemocnice, a kdy je přímo ohrožena provozuschopnost obou těchto zařízení již koncem února. Vyzýváme Vás k urychlenému jednání a nalezení vhodného řešení krizové situace tak, aby nebyly poškozeny zájmy našich občanů a nedošlo k újmám na jejich zdraví.

Vyzýváme především naši vládu, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Pardubický kraj a jeho odpovědné představitele, aby vedli opravdu konstruktivní dialog s lékaři, jejichž požadavky vycházejí zejména z neutěšené situace v systému plánování a financování zdravotní péče.

Jsme přesvědčeni, že se Vám, odpovědným politickým činitelům, podaří najít schůdnou cestu k zajištění dostupnosti a dostatečné kvality zdravotní péče v našich spádových zdravotnických zařízeních akutní péče, a to pro všechny naše občany bez rozdílu.“


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Chrudimští radní bijí kvůli nemocnicím na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Chrudimští radní bijí kvůli nemocnicím na…

Komentáře

další 3 komentáře
Schnapka Jiří MUDr "Něco je špatně"  | 16. 01. 2011 15:58

Ano, ti, kteří by se tím měli opravdu zabývat, to opravdu mají "na salámu" Ale pokud by tlačily všechny kraje, - místo vymýšlení "krizových řešení" - snad by se zlepšila i šance na to, že akce D-O proběhne ku spokojenosti všch zúčastněných (míněno ku spokojenosti zdravotníkú a pacientů) Že naši "pantátové" konečně přestanou přehlížet ten šílenej b.ordel, kterej se kolem zdravotnictví točí. Vždyť - dle jejich proklamací - jde především o "obyčejné lidi !!" Jen nevím, jak za situace, kdy nikdo "nahoře" není za nic zodpovědný, nikdo není postižitelný (doživotní imunita...) zda je jen špetka vůle vyhovět oněm "obyčejným lidem" a ne všem těm (krásné české slovo) TUNELÁŘÚM. Ano, velkozlodějům se teď tak říká, zákony jsou vytvořeny tak aby vyhovovaly jim, "obyčejný člověk" -pokud provede sebemenší prohřešek, je za to tvrdě postihován.. PROČ, ptám se, nejsou na tom stejně "ti nahoře??! "

StriderCZ čas na jednání  | 16. 01. 2011 10:42

Jen pro připomenutí- celá akce Děkujeme - odejdeme trvá skoro rok...čas na jednání byl...

noether Něco je špatně  | 16. 01. 2011 08:31

Všichni bijí na poplach, jen ministr a vláda to mají na salámu ...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné