Přejít na obsah

Dozorčí rada nemocnice v Litomyšli odmítá její redukci

zpět
27.10.2011
jednání, management, dohoda, smlouva
zvětšitjednání, management, dohoda, smlouvaZdroj: www.lafontinn.com

jednání, management, dohoda, smlouva | Zdroj: www.lafontinn.com

 

Dozorčí rada Litomyšlské nemocnice se postavila proti myšlence Pardubického kraje zrušit v tomto zdravotnickém zařízení dětské oddělení a porodnici, případně je nahradit jinými obory přesunutými z dalších nemocnic.

Rada poukázala na nesoulad mezi jednáním směřujícím k ozdravení nemocnic kraje a kroky jeho představitelů, stojí v informaci sestavené ze zápisu z pondělního mimořádné společného jednání představenstva a dozorčí nemocnice a rady Litomyšle, kterou ČTK poskytla mluvčí města Michaela Severová.

„Dozorčí rada nesouhlasí s jednostranným navrhovaným restrukturalizačním krokem a trvá na zachování rozsahu a dostupnosti poskytované zdravotní péče v Litomyšlské nemocnici. Vyzývá ředitele Litomyšlské nemocnice k prosazení tohoto záměru,“ stojí ve výtahu ze zápisu.

Dozorčí rada také upozornila na nekoordinované pokusy o změnu systému centralizovaných nákupů, opakované analýzy externích firem a navrhované změny statutárních orgánů bez řešení změny struktury nemocnic. Nejasný se jí zdá požadavek vyrovnaného hospodaření v letošním posledním čtvrtletí, které nařídil ředitelům nemocnic hejtman Radko Martínek, bez řešení dlouhodobých finančních toků uvnitř zařízení.

V dozorčí radě jsou zastoupeni současný starosta Litomyšle Michal Kortyš (ODS) a bývalý starosta Miroslav Brýdl (Koalice pro Pardubický kraj). Členem je také hlavní sestra nemocnice Jana Filová, předsedou je zaměstnanec nemocnice Vladimír Král. Pardubický kraj v radě zastupují vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Jaroslav Forejt a krajská radní pro zdravotnictví Markéta Tauberová (ČSSD), která se pondělního jednání nezúčastnila.

V kraji je pět nemocnic, z toho dvě na Svitavsku - ve Svitavách a Litomyšli. Kraj se snaží centralizací péče snížit náklady.


Komentovat článek: Dozorčí rada nemocnice v Litomyšli odmítá její…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Dozorčí rada nemocnice v Litomyšli odmítá její…

Komentáře

1 komentář
sam A co pro to dělá ředtel?  | 27. 10. 2011 14:40

Ředitel píše do novin, že je rozumné některá oddělení zrušit. A např. na dětské oddělení dlouhodobě není schopen zajistit dalšího lékaře, několik let tam lékaři jen ubývají a čeká se, až to nepůjde už vůbec a bude se moci DO zavřít pro nedostatek personálu. Ani na webu nemocnice není nic o tom, že na dětském oddělení je akutně potřeba lékař, aby se někdo případně přihlásil, kdyby náhodou do této nejistoty chtěl nastoupit. Jaký bude potom důvod zavření? Příkaz z kraje, nebo tzv. personální důvody? Nikdo za nic nemůže, že? Má dozorčí rada podobné informace?

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné