Emmerová chce od občanů slyšet pravdu o českém zdravotnictví

Neobvyklý způsob spolupráce s veřejností zvolila ministryně zdravotnictví Milada Emmerová. Vyzvala občany, aby jí poštou nebo na e-mailovou adresu napsali, co se jim na zdravotnictví nelíbí. „Cílem takového dialogu mezi vámi a mnou je změnit daný stav, odstraňovat nedostatky,“ vysvětluje Emmerová…

PRAHA – Zcela neobvyklý způsob spolupráce s veřejností zvolila nová ministryně zdravotnictví Milada Emmerová. Udělala to, co žádný z jejích předchůdců neučinil – vyzvala občany, aby jí napsali, co se jim na zdravotnictví nelíbí.

Až do 15. října jí mají sdělovat „oprávněné stížnosti“ na mailovou adresu mzcr@mzcr.cz, oddíl Připomínky, nebo napsat přímo na ministerstvo zdravotnictví, Palackého náměstí 4, 128 01 Praha 2.

„Cílem takového dialogu mezi vámi a mnou je změnit daný stav, odstraňovat nedostatky,“ vysvětluje v dopise spoluobčanům.

Stížnosti mohou psát pacienti, lékaři i zdravotní sestry. „Budu se těšit na Vaše podněty a ráda jich využiji v pojetí předkládané koncepce českého zdravotnictví,“ slibuje Emmerová.

Jako lékařka si Emmerová podle svých slov uvědomuje, jak důležitá je spokojenost pacientů nejen s léčebnou péčí, ale i chováním lékařů a sester, kvalitou prostředí zdravotnických zařízení či úrovní stravování v nemocnicích.

Píše, že už jako poslankyně a posléze předsedkyně parlamentního zdravotního výboru „ochotně řešila s lidmi, kteří za ní přicházeli, jejich problémy a také stížnosti na nedostatky resortu“. V této praxi chce pokračovat i jako ministryně.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!