Kraj znovu požádá o posun termínu stavby v karlovarské nemocnici

chodba, nemocnice

Karlovarský kraj znovu požádá Regionální operační program (ROP) Severozápad o prodloužení termínu centralizace karlovarské nemocnice. Rozsáhlé stavební úpravy sice zatím stále běží podle plánů, ale sebemenší komplikace by mohla způsobit nedodržení termínu a tím i povinnost vracet dotaci, řekl ČTK náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik (ČSSD).

„Odešleme na regionální radu ROP Severozápad žádost o posunutí termínu o měsíc. To by, podle nás, nemělo způsobit úřadu ROP problémy se závěrečným zúřadováním projektu. A určitě by byla škoda, kdyby se původní termín 15. října nedodržel o pár dní a my museli dotaci vracet,“ uvedl Pánik. ROP Severozápad už jednou žádost a posun termínu zamítl.

Stavba centralizace karlovarské nemocnice, která má za cíl přestěhovat oddělení z okrajových částí areálu do centrální budovy, má stát zhruba 100 milionů korun. Rekonstrukce a dostavba se týká Pavilonu B, do kterého by se po ukončení stavebních prací měly v závěru roku přestěhovat dětské oddělení, ambulance i lůžková část ORL a infekční oddělení.

Stavba měla začít už loni. Výběrové řízení na dodavatele se ale muselo opakovat, a tak se začalo pracovat až letos na jaře. Nejvýznamnější investiční akce v nemocnici od stavby pavilonu akutní medicíny tak musí být hotova za půlku původně plánované doby. Stavbu navíc zkomplikoval nález azbestu ve střeše pavilonu. I to je důvodem, proč kraj žádá o prodloužení termínu dokončení stavby.

Ohodnoťte tento článek!