Přejít na obsah

Naděje jménem Leoš Heger: farmaceuti i lékaři jsou výběrem nadšeni

zpět
7.7.2010
Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
zvětšitDoc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
Autor: ZDN

Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. | Autor: ZDN

 

Sestavování nové vlády provází mnohdy kritika, minimálně v jednom případě je ale s výběrem nadmíru spokojena odborná i laická veřejnost. Budoucí ministr zdravotnictví Leoš Heger představuje pro Českou lékařskou i lékárnickou komoru naději na změnu, navíc v něm vidí skvělého partnera do diskuse.

Milan Kubek: Prezident České lékařské komory

Docent Heger byl déle než deset let úspěšným ředitelem fakultní nemocnice a na rozdíl od různých ideologicky zaslepených teoretiků má tedy praktické zkušenosti s organizací a financováním zdravotnictví. A to je dobře.

Jako ředitel nemocnice své lékaře dokázal slušně zaplatit. Bez dostatečného množství kvalifikovaných lékařů totiž nemocnice nemůže poskytovat kvalitní zdravotní péči.

V dobách, kdy ředitel Heger byl předsedou Asociace nemocnic, a já vedl LOK, jsme spolu opakovaně jednali. Ačkoliv jsme přitom každý seděli na opačné straně stolu, naše jednání byla vždy slušná a korektní. Myslím, že tedy máme na co navazovat.

Pokud bude mít ministr Heger zájem, a já doufám, že bude, může získat v České lékařské komoře kvalifikovaného partnera i oponenta.

Stanislav Havlíček: Prezident České lékárnické komory

Docent Heger byl 14 let ředitelem FN HK. Jeho „ředitelování“ ve FN lze bez nadsázky označit za rekordně dlouhé. Za tu dobu přesvědčil, že je náročný a zároveň férový šéf, který nepřeje pletichaření ani politikaření. Dokáže naslouchat argumentům a umí hledat konsenzus.

Je možné s ním vést racionální diskusi. Váží si práce druhých a za svým názorem si stojí. Má vlastnosti, o kterých si mnoho lidí myslí, že nemají v politice místo. Osobnost pana docenta Hegera přináší naději, že se na ministerstvu zdravotnictví změní mnohé.

Luboš Olejár: Prezident Svazu pacientů ČR

V souvislosti s nominací MUDr. Leoše Hegera (TOP 09) na ministra zdravotnictví bychom chtěli vyjádřit jistou naději, že jako slušný a vzdělaný člověk a donedávna i ředitel státní nemocnice by mohl slyšet na racionální návrhy jediné všeobecné pacientské organizace v České republice, člena IAPO.

Novému ministru zdravotnictví mimo jiné chceme předložit několik bodů k zamyšlení, které by měly přispět ke kultivaci atmosféry ve společnosti a také přispět ke kvalitě péče.

Podle svazu by měl by být zřízen Centrální registr stížností nebo ustaven Úřad pacientského ombudsmana.


Klíčová slova

Autoři

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz

Související články

1.7. Heger o poplatcích: V době krize je každá miliarda dobrá Heger o poplatcích: V době krize je každá miliarda dobrá
0 příspěvků
1.7. Poplatky by chtěly jen jemně kultivovat Poplatky by chtěly jen jemně kultivovat
0 příspěvků

Komentovat článek: Naděje jménem Leoš Heger: farmaceuti i lékaři…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Naděje jménem Leoš Heger: farmaceuti i lékaři…

Komentáře

dalších 12 komentářů
challenger Ale prdlajz hošani  | 7. 07. 2010 22:09

Heger není žádná naděje. Snad si nikdo soudný nemyslí, že výměnou hlavního šaška se změní princip celého toho tyjátru. Problém není zda je v čele ministerstva Petr nebo Pavel, problémem je systém, který lékařům a potažmo i jiným zdravotnickým profesím upírá základní lidská práva jako je právo na soukromé podnikání, práva vlastnická a práva na stejnou právní ochrany s ostatními občany Kocourkova. Vše je pečlivě designováno, aby se usměrnily peněžní toky ke korporátně politickým mafiím, všechny vládní pokusy reforem šly přesně tímto směrem. Na jeho image nyní média usilovně pracují, což znamená, že soudruzi zatím berou ten bordel na konci roku relativně vážně. Ne tak vážně, aby hlaedali rezervy v systému, který jim sype, spíše si myslí, že blbům dochtorům bude potřeba něco slíbit

MSDF ne, klasika  | 7. 07. 2010 19:54

hodny vs zly policajt ...Kalousek - nedam nic, Heger - no trosku dam, kdyz budete hodni

Dr.Bouzek Propaganda  | 7. 07. 2010 19:21

Heger možná bude jako ten hodný a Kalousek jako ten zlý.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné